Autor Wątek: Zamknięcie fabryk Ballone Burini, Borsini, Fantini, Fisart / Vignoni, Elio Gabbanelli  (Przeczytany 2601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frantek

• VIP
Czy ktoś z was słyszał, że niektóre włoskie fabryki akordeonów zostały w tym roku zamknięte? ostatnio korespondowałem trochę z fabryką "Victoria 1919" i dostałem od nich dzisiaj taką wiadomość (cytuję fragment):

"..... has taken long time also because from the begin of the year 5 accordions factory have closed, Ballone Burini, Borsini, Fantini, Fisart/Vignoni, e Elio Gabbanelli. As they have closed with debits a lot of  our suppliers has been in very difficult situation for money and delayed all the delivery..."

- czyli że zajęło to tak dużo czasu, ponieważ od początku tego roku zamkniętych zostało 5 fabryk akordeonów (tu lista). Jako że zostały zamknięte z powodu długów, wielu naszych dostawców popadło w tarapaty finansowe i opóźniali dostawy.
Czy zatem ktoś z was coś o tym słyszał?

Offline Marcel

• Administrator
Czytałem gdzieś niedawno o dużych problemach Borsini. Wspomniane było, że jeżeli marka nie zostanie przez kogoś wykupiona, to będzie to jej koniec.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Wymienione firmy są jednymi z droższych......to może wiązać się ze zmniejszoną sprzedażą i kosztami produkcji (dobre, drogie materiały) a w konsekwencji powodować opisany stan.

Offline frantek

• VIP
Czyżby i tutaj miała się sprawdzić teoria Kopernika, że gorszy pieniądz wypiera lepszy? - czyli że gorsze akordeony wypierają z rynku te lepsze? żal duszę ściska ...

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Wszystko się skłania ku prawdziwości informacji. Znajomy wrócił wczoraj z Włoch i Borsini zamknięte.
Właśnie rozmawialiśmy o tym.

Offline frantek

• VIP
No to jawi się i druga strona tego medalu: nasze stare  - dobre akordeony urosną w cenę!

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
No to jawi się i druga strona tego medalu: nasze stare  - dobre akordeony urosną w cenę!
[piwo] [akordeon]

Offline Grzegorz P

Niestety,takie smutne prawdy są ciągle aktualne,że gorszy wypiera lepszego i w przypadku akordeonów też tak jest. Mam taką nadzieję ,że stare dobre  akordeony będą miały cenę .