Autor Wątek: 2017-12-06 i 11 - Gdańsk - Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7395
    • Zobacz profil
Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej - X edycja
https://www.youtube.com/watch?v=DFJJeF_RoIg


6 grudnia 2017 g. 19.00 - Sala Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Paweł Zagańczyk (akordeon) wspólnie z zespołem złożonym ze studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, dokona dwóch prawykonań koncertów na akordeon. Pierwszy z nich napisany przez cenionego kompozytora muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego, a drugi to utwór młodego krakowskiego kompozytora i akordeonisty Macieja Zimki.

Oprócz w/w wykonawców na estradzie Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku zaprezentuje się duet Julianna An (skrzypce) oraz Martyna Podolska (akordeon). Są one laureatkami I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Pradze w październiku 2017 roku.11 grudnia 2017 g. 19.00 - Instytut Kultury Miejskiej  - "Głos młodych akordeonistów"

Wykonawcy: Paweł Ratajek, Błażej Reiter, Marta Stanzecka, Paweł Wiśniewski, Albert Woelke, Piotr Litwiński

Wykonawcami koncertu będą młodzi adepci gry na akordeonie. Wystąpią uczniowie z klasy akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka (Błażej Reiter, Marta Stanzecka, Albert Woelke) uczący się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, uczeń mgra Tomasza Kwiatkowskiego (Paweł Wiśniewski) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu oraz Piotr Litwiński z klasy akordeonu mgra Pawła Pińskiego z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. W repertuarze artystów znajdą się zarówno kompozycje oryginalnie skomponowane na akordeon jak i transkrypcje. Publiczność będzie miała również okazję wysłuchać gry studenta II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku - Pawła Ratajka. Koncert "Głos młodych akordeonistów" dofinansowano w ramach programu "Otwarty IKM".


Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny