Autor Wątek: Jaki akordeon wybrać? 120 basów, budżet 5 tys. zł, gram z kapelą i solo  (Przeczytany 13497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akolada

• *
Witam wszystkich. Gram na akordeonie już kilka ładnych lat, skończyłem szkołę muzyczną I stopnia. Chciałbym zmienić akordeon ponieważ mam 80 która jest dla mnie zdecydowanie za mała. I pojawia się pytanie-jaki akordeon 120 polecacie? Gram głównie koncerty z kapelą, ale kilka razy w roku gram jakiś indywidualny koncert. Budżet: 5 tyś.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
Poniewaz grasz z kapela, wartosci kupic akordeon z wbudowanym mikrofonem lub midi. Wtedy mozesz robic cuda. Za 5 kola cos z wloskich typu Paolo soprani excelsior scandalli Itp.  Niemiecki hohnery czy weltki z gornej polki. Fajnie jak by byl LMMM. Lub LMMH. Wtedy akordeon wybija sie w stosunku do innych istrumentow.

Offline Akolada

• *
A jakiś konkretny model?

Offline dominikglk

Może coś więcej jakiego rodzaju muzykę grasz? Szukasz głośnego akordeonu? Czy może koncertowego kanalowego?

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
w przypadku kapeli, gdy akordeon jest naglosniony, to nie ma wielkiej roznicy czy kanalowy,ale aj zamierza grac akustycznie, to wtedy juz ma.

Offline Akolada

• *
Gram przede wszystkim biesiade. Czy ma być głośny?-nie wiem, cały czas grałem do mikrofonu, choć nie pogardziłbym akordeonu z wbudowanym mikrofonem. Przede wszystkim chcę aby ładnie brzmiał.
« Ostatnia zmiana: 20 cze 2016, 09:43 wysłana przez Akolada »

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Przede wszystkim chcę aby ładnie brzmiał.
To pojęcie względne.
Najlepiej wstaw link do filmiku z brzmieniem, które uważasz za ładne. Może wtedy będzie można precyzyjnie coś doradzić  [akordeon]

Offline Akolada

• *
Podoba mi się np. takie brzmienie: http://m.youtube.com/watch?v=uRqq8T2rUr0, choć wątpie że znajdę fajnego, używanego Pigini do 5 koła.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
To instrument kanałowy - czyli jeden parametr już jest znany.
LMMH - tak zwana "wysoka oktawa" - kanałowe chóry ML.
Co do ceny jeżeli zamienisz złotówki na Euro to znajdziesz..............................

Offline Akolada

• *
No niestety, więcej pieniędzy nie mogę na to przeznaczyć. Nie wiem, może jakiś elektryczny Elkavox? Znalazłem ofertę za 3700 z wbudowanymi mikrofonami, LMMM? Co o tym sądzicie?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Podoba mi się np. takie brzmienie.......
I teraz pojawia się brak konsekwencji.............. Instrumenty MMML bez kanału mają całkiem inne brzmienie.
Musisz sam zdecydować się na "coś" zaczynając od zawężenia kryteriów gdyż będzie Ci bardzo ciężko znaleźć ten wymarzony akordeon.

Offline Akolada

• *
Ok, moje krytria są takie:
- budżet: 5 000zł,
-używany,
-kanałowy,
-donośny, barwny, soczysty dźwięk.

Offline Paweł_L

• **
Myślę, że te kryteria spełniać  może S4 Weltmeister.
Właśnie takiego sprzedałem i nie wiem czy dobrze zrobiłem... 8)
Aktualnie także  rozglądam się za instrumentem, ale ciężko coś znaleźć.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Ok, moje krytria są takie:
- budżet: 5 000zł,
-używany,
-kanałowy,
-donośny, barwny, soczysty dźwięk.

Może uda Ci się znaleźć Weltmeistra Cantusa - czasami się pokazują ładne................
https://www.youtube.com/watch?v=fh_xw7X2zJw

Offline Marcel

• Administrator
Chciałbym zmienić akordeon ponieważ mam 80 która jest dla mnie zdecydowanie za mała. I pojawia się pytanie-jaki akordeon 120 polecacie? Gram głównie koncerty z kapelą, ale kilka razy w roku gram jakiś indywidualny koncert.

Akolada, jeżeli grasz głównie na stojąco, to weź pod uwagę także wagę akordeonu.

Przejście z niekanałowej 80-tki na kanałową 120-tkę przy stałym graniu na stojąco, może być bolesne dla kręgosłupa...