Autor Wątek: Guzikowy Paolo Soprani - prośba o wycenę  (Przeczytany 5793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WojtekPłock

• *
Witam. Wiem ze tak na oko nie da sie szczegolowo wycenic przedmiotu. Chcialbym prosic o wycene mniej wiecej . Akordeon dziela i stroi. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Odp: Guzikowy Paolo Soprani - prośba o wycenę
« Odpowiedź #1, 18 gru 2016, 16:03 »
WojtekPłock !
Zrobiłeś zdjęcia tak jakbyś sprzedawał komuś akordeon jako eksponat na półkę pokazując zdobienia. Pomijam jakość zdjęć (rozmazane) ale jakbyś zrobił zdjęcie z tyłu (regestry-jeżeli ma), pod galeryjką np.(ilość rzędów i ilość chórów-otworów pod klapkami), wnętrze i zdjęcia głośnic (czy ktoś "majstrował" przy głosach, czy są oryginalne itd...itp....
To tak jakbyś chciał kupić samochód na podstawie zdjęć karoserii. Kupiłbyś ? bo ja nie  :P

Offline WojtekPłock

• *
« Odpowiedź #2, 18 gru 2016, 16:19 »
Dzieki za odpowiedz. Nie znam sie na akordeonach, nie wiem jak go rozebrac zeby sie dostac do srodka. Chcialem tylko zasiegnac opini mniej wiecej ile moglby byc wart. Dziekuje.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #3, 18 gru 2016, 16:24 »
Na podstawie tylko tego co wrzuciłeś można stwierdzić że ma 150 basów i prawdopodobnie pełną skalę ? (61 dźwięków o ile nie ma "ślepych" guzików)
Ile ma chórów na dyszkancie a ile na basach ?
Czy ma z tyłu regestry i ile ? W jakim jest gryfie ? Czy stroi ? Sprawdzałeś sam czy sprawdzała to osoba która gra ? Pytań jest mnóstwo.
« Ostatnia zmiana: 18 gru 2016, 16:30 wysłana przez guralband »

Offline WojtekPłock

• *
« Odpowiedź #4, 18 gru 2016, 16:28 »
Tak wyglada z tylu i boku.

Offline WojtekPłock

• *
« Odpowiedź #5, 18 gru 2016, 16:33 »
Jakbym umial sie dostac do jego srodka to porobilbym zdjecia i prawie wszystko by sie wyjasnilo. Prosilbym o jakas mala instrukcje jak to zrobic.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #6, 18 gru 2016, 16:39 »
Dwa regestry na gryfie - dyszkancie. Może być 5 a raczej 4 chóry. 2 regestry=4 zmiany=załączany/odłączany fagot(16") i załączane odłączane musette(2 x8+-) ze stale załączonym fletem(8")Jak ściągniesz galeryjkę przy guzikach, są tam klapki.Ile otworów jest pod klapką tyle jest chórów (o ile instrument nie jest kanałowy ale raczej nie sądzę) W basach wygląda na jeden regester. Jeżeli  jest inaczej sprawdzisz trzymając wciśniety jeden guzik a przesuwając te wystające wygarbienia blaszki.

Masz takie wystające trzpienie na obudowie. Otworzysz korpus wyciągając je. Ale nie rób tego kombinerkami !!!! Musisz użyć albo miniaturowych szczypiec (jak do wyciągania gwoździ ale malutkich) albo przystosowanego do tego celu śrubokręta (przeciętego w środku i wygiętego) w przeciwnym wypadku uszkodzisz celuloid i będzie "buba"

Jak na tak stary akordeon ma nowy miech. To może być bardzo dobrze (remont kapitalny, wymiana wosku, skórek,strojenie) albo tylko wymieniony miech i nic poza tym  ???
« Ostatnia zmiana: 18 gru 2016, 16:47 wysłana przez guralband »

Offline WojtekPłock

• *
« Odpowiedź #7, 18 gru 2016, 16:47 »
Dziekuje bardzo. Pobawie sie dzisiaj z tym.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #8, 18 gru 2016, 16:58 »
Jeszcze bardzo istotna rzecz. W jakim jest gryfie, ale to później  :-\

Offline Dolce

• *
« Odpowiedź #9, 18 gru 2016, 17:23 »
Miałem w ręku kiedyś taki sam albo przynajmniej bardzo podobny sprzęt tej firmy. Mechanika prawej ręki chodziła jak powojenna maszyna do pisania i to pozbawiało sensu zakup tego instrumentu przez szanującego się cyjarza. Tamten to był 5-chórowy model.
Ciekawe czy w tym też tak jest. Mimo wszystko nie postawiłbym tego  "cenowo" nawet na równi z grandiną.
Jeśli jest w poprawnym stanie technicznym oraz co najważniejsze dla rodzimych kupców, posiada gryf B to jakieś 1000zł.
Ten instrument jest bardzo leciwy i choć obudowa z wyglądu jest w stosunkowo dobrym stanie i zdaje się nie brakuje żadnych elementów to w miechu było już wymieniane kaliko i to przez jakiegoś amatora albo profesjonalistę po flaszce. Pewnie pasek basowy też był zmieniony.
Tak z ciekawości, jeśli dasz radę to wrzuć nagranie jak to gra, ostatecznie możesz sam coś tam pobrzękolić, np. po kolei wciskać guziki, przy równym prowadzeniu miecha. Byleby jakość dźwięku była lepsza niż tych zdjęć. 
To nam coś więcej powie o stanie tego instrumentu.
« Ostatnia zmiana: 18 gru 2016, 17:39 wysłana przez Dolce »

Offline WojtekPłock

• *
« Odpowiedź #10, 18 gru 2016, 17:28 »
Tak wyglada w srodku.

Offline Dolce

• *
« Odpowiedź #11, 18 gru 2016, 17:33 »
Potwierdzam, to ten sam złom pod względem kłapania mechaniki z tym modelem co miałem w ręku :)
Moja wycena spada do 350-500zł ale ja i tak bym tyle za tą staroć nie dał. To znaczy w ogóle bym tego nie kupił ponieważ mam już graciarnię w domu. Z tym, że trzeba mieć na uwadze, iż są pasjonaci takich starych akordeonów.
Ten sam co wklejał kaliko na miechu, również "poprawiał" wosk. Tak samo to i kilkuletni sprytny dzieciak by potrafił.
Tak więc "licytujmy" wycenę, ustanawiam jako pierwszy 350-500zł.
Kto da mniej? 
« Ostatnia zmiana: 18 gru 2016, 17:44 wysłana przez Dolce »

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #12, 18 gru 2016, 17:44 »
Dolce.
Masz Grandinę w dobrym stanie technicznym za 1000 zlotych? To biorę !

Offline Dolce

• *
« Odpowiedź #13, 18 gru 2016, 17:45 »
Nie mam kolego żadnej grandiny na sprzedaż :) 
A Ty łaskawie przeczytaj jeszcze raz mój przed-poprzedni post ze zrozumieniem, chyba "zgubiłeś" słówko "nie" a to duuużo zmienia w interpretacji  [brawo]
Wyjaśniając sprzedającemu: Grandina to jeden z najtańszych dostępnych na rynku wtórnym 120-basowych akordeonów guzikowych, który można kupić w dość dobrym stanie i da się na tym grać. W takiej niskiej półce cenowej trafiają się jeszcze sensowne Hohnery. A ten Twój Scandalli to już inna epoka. No i do tego nie wiemy jaki ma gryf, choć raczej to będzie "B".
« Ostatnia zmiana: 18 gru 2016, 18:01 wysłana przez Dolce »

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #14, 18 gru 2016, 18:11 »
Zmieniasz tekst , a potem każesz mi coś "łaskawie czytać ze zrozumieniem"?  Podałeś dokładnie , że Grandinę w dobrym stanie technicznym można dostać za 1000-1500 złotych , więc wypraszam sobie tę uwagę !