Forum Akordeonowe

Forum Akordeonowe => Naprawa akordeonów => Wątek zaczęty przez: Marcel w 07 sty 2017, 22:43

Tytuł: Taca z przegródkami, ułatwiająca zachowanie porządku w głosach
Wiadomość wysłana przez: Marcel w 07 sty 2017, 22:43
Z serii "pomysły na ułatwienia" - taca z przegródkami, ułatwiająca zachowanie porządku w głosach z różnych chórów. Łatwo można całość przenieść bez mieszania głosów.

https://www.youtube.com/watch?v=PhiW_uGpKvs

(http://i.imgur.com/1ayut4b.jpg)
Tytuł: Odp: Taca z przegródkami, ułatwiająca zachowanie porządku w głosach
Wiadomość wysłana przez: szkodnicus w 08 sty 2017, 00:09
U mnie to wyglada tak. Oczywiscie dzwieki sa w roznych oktawach, rowniez z roznych istrumentow. Ale z dopasowaniem konkretnego, do danego modelu nie mam problemow.  Mam rowniez mnostwo zapasowych glosnic z glosami.  Jak trzeba to wyciagam.

(http://i.imgur.com/fPxUseT.jpg)

(http://i.imgur.com/DgSnODT.jpg)

Tytuł: Odp: Taca z przegródkami, ułatwiająca zachowanie porządku w głosach
Wiadomość wysłana przez: pikolo69 w 08 sty 2017, 00:36
A ja jestem żółtodziobem w tej kwestii, jeszcze niedawno pomylenie głosów było by tematem nie do "ogarnięcia" ale teraz jestem w stanie wszystkie głosy poskładać jak się należy, nawet jak wpadnie moja kochana wnuczka i szybciutko wszystko wymiesza ;D ;D Marcel, to jest fajne i wygodne rozwiązanie, tylko trzeba brać pod uwagę "siły natury", moja wnuczka potrafi włożyć palec tam, gdzie realnie nawet igła nie powinna się zmieścić  :) Reasumując, to chodzi mi o to, jednak trzeba wiedzieć który głos gdzie powinien się znajdować mimo, że jest wszystko ładnie poukładane, człowiek jest omylny, może coś trącić, ktoś zagada, zadzwoni telefon itp., i cóż za zdziwienie, gdy po złożeniu akordeonu grając dźwięk np. C brzmi zupełnie coś innego  ;D Ale dzięki takim błędom człowiek cały czas się uczy  ;D i dobrze  ;D