Autor Wątek: Darekstw  (Przeczytany 5854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darekstw

• *
Darekstw
« 17 lip 2016, 14:27 »
Witam Wszystkich Serdecznie.
Mam na imię Darek, mieszkam w Stalowej Woli. Mój pierwszy kontakt z akordeonem miałem jeszcze w szkole podstawowej gdy mój dziadek a później ojciec grali na tym instrumencie. Nie przypadł mi on wtedy niestety do gustu, może dlatego że repertuar grany przez nich, dla mnie młodego chłopaka nie pociągał mnie. Słuchałem wtedy rocka i metalu. To co grali ojciec i dziadek wydawało mi się przestarzałe i niemodne. Wtedy zacząłem naukę gry na gitarze w domu kultury. W tym czasie powstała młodzieżowa orkiestra dęta przy tymże domu kultury i wszystkie dzieci które chodziły na naukę gry na instrumentach Byry zwerbowane do gry w orkiestrze dętej. Mnie przypadła gra na sakshornie tenorowym (taka trąba blaszana) :-) . Okazali się ze muzykowanie w orkiestrze dętej to była fajna zabawa i tak było,przez kolejne 10 lat. Później niestety moje drogi z muzyka się rozeszły, obowiązki rodzinne , praca i wszystko co z ty związane. Oczywiście od czasu do czasu grywałem sobie na gitarze ale jakoś tak bez większego zaparcia. Gdy po kilkunastu latach takiego " nic nie robienia" poszedłem zapisać mojego syna na naukę gry na gitarze spotkałem człowieka który zaproponował mi naukę gry na harmonijce ustnej. Harmonijka ustna - to taki instrument na którym również grał mój ojciec - jakże straszny i obciachowo brzmiący ":-)" Zawsze kojarzył mi się z walczykami, Polkami, oberkami i wszystkimi " wiejskimi" kawałkami. O przepraszam i z bluesem . Mirek - ten od harmonijki zagrał na zachętę kilka kawałków żeby mnie zainteresować i ............ Ku mojemu zaskoczeniu nie były to walczyki, Polki i wszystkie wyżej wymienione gatunki muzyczne które przyprawiały mnie o mdłości? Zagrał kilka kawałków z tak zwanym jajem i ku mojemu zdziwieniu zaskoczyłem z harmonijka. Obecnie spotykamy się z Mirkiem systematycznie co tydzień i szlifujemy harmonijkę a oprócz nauki razem muzykujemy i przyjaźnimy się. Ponieważ harmonijka ma tylko 10 dziurek i nie ma tzw czarnych przycisków (półtonów), trzeba używać specjalnej techniki żeby je wydobyć, pewnego razu zrodził się pomysł żeby dograć coś na innym instrumencie i wtedy pomyślałem o akordeonie. No i znowu ku mojemu zaskoczeniu wybór padł na instrument do którego nie byłem pozytywnie nastawiony - akordeon. Tak jak wcześniej pisałem harmonijka i akordeon przyprawiały mnie o mdłości. Poszukałem trochę po internecie posłuchałem , pooglądałem i znowu dokonałem odkrycia ze jest to fantastyczny instrument o,ogromnych możliwościach i fantastycznym brzmieniu. Postanowiłem pójść, chyba najwłaściwszym tokiem nauczania, zapisałem się na lekcje gry na akordeonie do nauczyciela tego instrumentu ze szkoły muzycznej, Który wprowadza mnie krok po kroku w tajniki gry i techniki gry na akordeonie. Co do akordeonu to wybrałem akordeon guzikowy , jako pierwszy kupiłem radziecką harmoszkę (taką  za 400 zł) która szybko okazała się złym wyborem. Obecnie od roku gram na akordeonie cyfrowym Roland fr7, wybór padł na ten model ponieważ ma on możliwość grania w słuchawkach co umożliwia mi granie po pracy w nocy, a moja rodzina nie ma mi za złe ze katuje ich dźwiękami podczas ćwiczeń. Fajne w tym jest tez to ze mogę zaprezentować im już gotowy kawałek wyćwiczony, doszlifowany. Często śmieje się , ze nie muszą być dla mnie wyrozumiali w temacie moich ćwiczeń i ja nie jestem uciążliwy dla środowiska. Trochę się rozpisałem, przepraszam. Podsumowując nigdy nie sadziłem ze akordeon mnie tak strasznie wciągnie, zawsze był gdzieś blisko mnie , w mojej rodzinie tyle tylko ze nie zauważyłem go wcześniej, szkoda , ale sadze ze nigdy na naukę nie jest za późnoi. Moi znajomi gdy pierwszy raz zagrałem na akordeonie, również stwierdzili ze jest to najfajniejszy instrument na jakim gram.

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Odp: Darekstw
« Odpowiedź #1, 17 lip 2016, 14:48 »
Witaj. Zagrasz nam na czymkolwiek? ???

Offline Darekstw

• *
« Odpowiedź #2, 17 lip 2016, 14:54 »
Z wielką przyjemnością. Ale póki co nisko sie oceniam i nie chciałbym spalić na dziendobry proszę o cierpliwość zrobię warsztat wtedy chętnie.  [akordeon]

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
« Odpowiedź #3, 17 lip 2016, 15:05 »
Witaj na forum :) [akordeon]

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #4, 17 lip 2016, 15:17 »
Z wielką przyjemnością. Ale póki co nisko sie oceniam i nie chciałbym spalić na dziendobry proszę o cierpliwość zrobię warsztat wtedy chętnie.  [akordeon]
Darek, szkoda że zaczynasz obecność na forum tak jak większość - najpierw prezentacja słowna "forte", a potem bywa na ogół już tylko "piano"... Takimi obiecankami to można by to forum wybrukować. Jesteś w błędzie licząc że będziesz kimś wyżej tu ocenianym i lubianym jedynie z powodu gry na wysokim poziomie. A może właśnie otrzymasz od forumowiczów jakieś cenne rady co do błędów które popełniasz? No, chyba że nie popełniasz, to co innego... Jest tu wiele osób które wcale nie grają, albo grają na poziomie zaledwie podstawowym, jednak cieszą się dużym autorytetem z powodu innych cech - są życzliwi, gotowi do pomocy, znają muzykę od podszewki. Tutaj nie współzawodniczymy, tu się wspieramy...
 No już, już - wrzucaj coś! ;D

Offline Darekstw

• *
« Odpowiedź #5, 17 lip 2016, 15:29 »
Ponieważ mam tylko dwa filmy na youtube wrzucam link do jednego z nich.
https://youtu.be/pPu9ZPgooOU
Pozdrawiam jak sie spodoba wrzucę drugi.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #6, 17 lip 2016, 15:45 »
Witaj.
Czy jestes biedny
Czy tez nadziany
Tu na tym forum
Mile widziny.
Czy grasz walczyki
oberka czy bluessa
Zawsze na forum
Cos tu zamieszasz.
Podszkolic sie mozna
I czegos nauczyc
Cos zaprezentowac
Lub sie wyglupic.
Kazdy ma talent
Tylko o tym nie wie
Zeby go wydobyc
Trzeba wierzyc w siebie.

Ale pierdykna powitanie
« Ostatnia zmiana: 17 lip 2016, 15:50 wysłana przez szkodnicus »

Offline Wojgra9

« Odpowiedź #7, 17 lip 2016, 15:53 »
Witaj Darek  fajny utworek . Szkodnikuś śliczny wierszyk

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #8, 17 lip 2016, 16:12 »
Czujesz muzykę. Już się nie mogę doczekać prezentacji Rolanda. Może niepotrzebnie mierzysz wysoko. Tu się gra amatorsko. :)

Offline Darekstw

• *
« Odpowiedź #9, 17 lip 2016, 16:17 »
Dziękuje Wojgra9 i cieszę sie ze sie podobało. Skoro padło stwierdzenie ze fajny utworek zgodnie z obietnicą wrzucam link do drugiego filmu z moim udziałem  (od 20 sekundy)
https://youtu.be/pRQNikoDeUY
. Wierszyk fajny i prawdziwy.
bardzo fajnie jest pogadać z ludźmi którzy dzielą moją pasję.
Co do prezentacji rolanda to juz zapytałem syna jak wrzucić film do internetu i poczyniłem przygotowania żeby wrzucić film z akordeonem zgodnie z tematem tego forum.

Offline niedarady

« Odpowiedź #10, 17 lip 2016, 16:30 »
Witaj! ja również czekam na Twoją prezentację Rolanda.  [piwo] [akordeon]

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #11, 17 lip 2016, 16:40 »
Fajne występy, żadnej tremy! [brawo] Akordeon też pewnie będzie ciekawy, tym bardziej że guzikowców u nas jak na lekarstwo. ;D

Szkodnicus - dobre! [piwo]

Offline Darekstw

• *
« Odpowiedź #12, 17 lip 2016, 17:05 »
Bardzo sie cieszę źe sie podobało. Co do tremy to była ogromna ,nigdy tak sie nie bałem jak wtedy stojąc za kulisami w oczekiwaniu na występ.  zwłaszcza ze był to mój pierwszy występ na scenie.

Offline Wojgra9

« Odpowiedź #13, 17 lip 2016, 17:09 »
Darek , a te brawa na stojąco to Ci się należały. I za granie i za odwagę.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #14, 17 lip 2016, 17:22 »
Darekstw witaj na Forum.
Prawdziwie "pokerowe" wejście. Głośne brawa za zaprezentowane na harmonijce ustnej kawałki  [brawo] [akordeon]