Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lukasz198821

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
W jaki sposób zamontować dodatkowy uchwyt? posiadam Weltmeister'a Serino De luxe, chciałbym minimalnie przewiercić dziury przed wkręceniem śrubki, ale obawiam się, że podczas ingerencji mogę uszkodzić jakiś element klawiatury. Nie wiem jak rozebrać klawiaturę, aby zobaczyć w jaki sposób są ułożone poszczególne elementy w środku, aby bez obaw zamontować uchwyt. Proszę o informacje jeżeli ktoś ma już podobną operację na akordeonie za sobą.

2
Hohner / Odp: Hohner - jaki wybrać?
« dnia: 19 maj 2016, 22:53 »
Dzięki wielki, próbowałem rozkodować co to oznacza, ale mi to nie wyszło. Pięknie zagrane.

3
Hohner / Odp: Hohner - jaki wybrać?
« dnia: 19 maj 2016, 22:45 »
http://www.akkordeon-museum.de/index.php?lang=en&p=akkordeons&cat=1&id=35 takiego bym polecił, a przy okazji jak się nazywa utwór grany w przykładowym nagraniu? sam mam Imperatora IV i przyjemny instrument.

4
Weltmeister / Odp: Weltmeister Supito-S4
« dnia: 13 maj 2016, 20:05 »
Miałem dziś przyjemność porównać moją Supito-S4 z S4, którą miałeś przyjemność remontować. Porównywaliśmy brzmienia poszczególnych chórów 4,8,16 oraz głównego regestru basowego.
Wnioski:

- Basy brzmią tak samo (moje nie stroją tak dobrze jak strojone przez Ciebie), natomiast barwa ta sama, jak również reakcja stroików,
- Dyszkant, w moim akordeonie gra niżej, sprawdziłem na tunerze okazało się, że stroi w miarę, ale na 441 Hz, więc przypuszczalnie oryginalna S4 strojona była przez Ciebie na 440Hz. I tak mój sprzęt wymaga strojenia, bo jest kilka dźwięków drażniących i sądzę, że w dużej mierze przez wentylki. Głosy z tego co wybadałem prawie nie ruszane, trudno znaleźć ślady strojenia czy innej ingerencji.
- Klawiatura wypada na korzyść mojego instrumentu, cichsza, jakby ciut cięższa, ale przyjemniej się na niej gra,
- W mechanice basowej nie odczułem większych różnic, żeby coś stwierdzić zasadniczego, na pewno działa bardzo lekko.

5
Weltmeister / Odp: Weltmeister Supito-S4
« dnia: 13 maj 2016, 12:27 »
Błędnie to opisałem, chodziło mi o głosy, bo głośnica faktycznie inaczej wygląda. Myślę, że zostało to tak opisane, ponieważ trudno byłoby na głosach napisać z jakiego akordeonu pochodzą, chociaż ciężko mi ustalić co to są dokładnie za głosy i po czym szczególnym rozpoznać czy są to głosy z supity czy s4 lub innego instrumentu.

6
Weltmeister / Weltmeister Supito-S4
« dnia: 13 maj 2016, 01:34 »
Ostatnio trafił mi się zakup Weltmeister'a S4. Z zewnątrz:
- galeryjka od S4,
- brak emblematu,
- mechanika basowa z Supity,
- czarna deska od basów wyposażona w filce,
- machoniowy korpus.

Wewnątrz:
- głośnice z głosami od strony dyszkantowej sądzę, że od S4 - nacinane rogi po jednej, dwie i trzy kreski, w supicie pisklaki są inaczej ułożone, co by wskazywało na to, że akordeon nie jest oryginałem a przeróbką, można to w szczególności zauważyć po pozostawionych dziurkach do przykręcenia blaszek,
- głośnice basowe, podpisane z tego co mogę odczytać "Supi", czyżby tylko dyszkantowe głośnice były z innego akordeonu?

Akordeon do poprawek:
- regestry od strony basowej nie działają prawidłowo,
- strojenie, wentyle,
- korpus poobijany,
- brak stópki,
- klawiatura do minimalnego równania,
- generalne odkurzanie akordeonu.

Przypuszczam, że seryjnie tego typu instrumenty nie wychodziły, więc pozostaje kwestia tego, że ktoś miał luźną Supitę, trochę części, postanowił zrobić coś ciekawego. Instrument jest wygodny, brzmi przyzwoicie, ale jednak potrzebny jest mu przegląd u stroiciela.

P.S. nie mam niestety talentu do robienia zdjęć.

8
Ciekawe jak brzmi w odniesieniu do głośnic standardowo ułożonych. Ten sam instrument, te same głosy, inaczej ułożone głośnice :)

9
Akordeon od A do Z / Odp: Nietypowe oznaczenia regestrów
« dnia: 26 mar 2016, 13:40 »
Dziękuję, masz chyba racje, że taki system musiał funkcjonować według przedstawionego przez Ciebie faktu.  A masz gdzieś katalogi z tego typu starymi akordeonami?

10
Akordeon od A do Z / Odp: Nietypowe oznaczenia regestrów
« dnia: 25 mar 2016, 23:54 »
Mam pytanie dotyczące mechanizmu regestracjii zamieszonego na pierwszej stronie, z tego co łatwo zauważyć jest ogólnie 5 kropek od strony dyszkantowej na regestrze tutti, co by sugerowało że wychodziły również pięciochórowe wersje tego typu akordeonów, czy ktoś miał styczność z taką wersją?

11
Off-topic / Odp: Uwaga na oszustów, okazje i zaliczki
« dnia: 20 mar 2016, 20:03 »
Też się nadziałem na oszusta. Na szczęście zakup poprzez aukcję na znanym portalu. Hohner Imperator IV. Akordeon za nie taką mała kwotę - 2700 zł. Oczywiście przed zakupem dzwoniłem pytałem o wszystko, strojenie, szczelność, mechaniki etc. Sprzedający zapewniał, że wszystko jest super i fachowiec to sprawdzał i jest naprawdę super. To aukcja opis, wszystko super, z małymi problemami, bo nie umieli kurierem wysłać taniej niż za jakieś 80 złotych, to ok, kuriera biorę na siebie. Sam zamówiłem. Akordeon doszedł, okazało się, że nie stroi, nie jest szczelny (akordeon kanałowy, a więc wiadomo, że problem nie mały jak puszczają klapki), klawiatura tłucze się, dorysowany, futerał zepsute zawiasy. Więc od razu telefon do sprzedającego, że przedmiot nie jest zgodny z opisem i jego stwierdzenie, że on to się nie zna i nie wie o co mi chodzi, ale przed zakupem jakoś się znał, ani słowa nie było o nieznajomości tematu. I próbowałem to wszystko wytłumaczyć i postawiłem sprawę jasno, albo zwracam przedmiot, albo pokryje koszty doprowadzenia przedmiotu do stanu zgodnego z opisem. On zwrotu przedmiotu nie chciał, a zwrócić chciał jedynie 200 złotych, co jest jakąś 1/6 ceny doprowadzenia do stanu zgodnego z opisem. Wysłałem odpowiednią argumentacje wraz z przepisami z kodeksu, prosiłem o wyjaśnienia no i zaczął sprzedający dyskutować o tym, że sprawą zajmie się jego prawnik, ale jakoś ani kontaktu od prawnika nie było, ani żadnej próby porozumienia się. Prosiłem kilkukrotnie, że jeżeli ma wątpliwości to niech wskaże serwis i zawiozę tam i oni określą czy stan jest zgodny z opisem, ale też nie pasował. Oczywiście później sprzedający unikał kontaktu. Uważam, że sprzedający działał z zamierzeniem oszustwa od początku. Także przestrzegam również przed tym, aby najlepiej żądać potwierdzenia np. z serwisu w jakim stanie jest akordeon.

12
Mnie to się poniekąd chce śmiać z tytułów "zamienie na.." z tego co widać jest wielu czarodziejów, którzy zamienią akordeon np. Na jamnika, chciałbym kiedyś zobaczyć jak wygląda np. zamiana akordeonu na jamnika, jakaś otoczka magiczna, zaklęcia ;) Moim zdaniem poprawnym zwrotem jest "zamiana za" wtedy wiadomo, że ktoś chce się czymś za coś zamienić, a nie coś na coś innego.

13
http://allegro.pl/piekne-dwa-akordeony-i6067427045.html

"myślę że nowe nie znam się na akordeonach i nie wiem czy są czerto czy dwu hurowe na pewno w super stanie i ładnie grają" - ciekawe skąd wie, że są w super stanie skoro nie zna się na akordeonach.

14
Moj pierwszy był Małysz, ale to raczej zabawka. Później miałem Victorie II. :)

Tożto prawdziwy demon dźwięku. Sam na nim zaczynałem, później kupiłem Victorie II, ale nie nadawała się do niczego, a ja też nie miałem pojęcia o sprzęcie, żeby coś w tym temacie robić, więc wystawiłem ją na aukcję. Takim z prawdziwego zdarzenia akordeonem był Welmeister 120 basowy, niby to Gigantilli czy coś takiego, w każdym razie nazwy podanej nie było, cztery chóry to miało melodyczne i pięć basowych.

15
Off-topic / Odp: Sprzedaż-stalking, rękojmia
« dnia: 08 mar 2016, 18:17 »
Teoretycznie z tego co ja wiem, rękojmia na przedmioty używane obowiązuje do roku czasu. Ale jeżeli facet nie zgłosił od razy takich problemów (a są do wykrycia na miejscu) czy nawet na następny dzień czy dwa dni poźniej, ale 3 tygodnie? to już trochę przesada w instrumencie za takie pieniądze szukać wad.
Rękojmia dotyczy tylko stosunków pomiędzy firmą a konsumentem. Można co najwyżej mówić o wadach ukrytych lecz jeżeli - jak twierdzi obecny sprzedający nic nie było naprawiane a instrument jest w stanie dobrym to w chwili jego zakupu też tak musiało być :) :) :)

"Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne)."

Do umów cywilnych stosuje się przepisy zawarte w Kodeksie Cywilnym. Więc miałoby to zastosowanie, ale teraz kupujący musi też wykazać, że dokonał wszelkich starań, aby sprawdzić przedmiot w momencie zakupu. W przeciwnym razie jego roszczenia są bezzasadne, ponieważ kupił przedmiot używany i ma obowiązek zapoznać się z jego stanem w trakcie zakupu.

Strony: [1] 2 3 ... 12