Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Garsol

Strony: [1] 2 3
1
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

W tej chwili syn ma Toccate - na początek wypożyczony ze szkoły. Ale to jest dla niego za mały instrument. Nauczyciel (i ja też) ma nadzieję, że uda się coś znaleźć z MM i rosyjskim układem basów, więc na razie są tylko ćwiczenia bez uzywania MM. Coś tam niby od czasu do czasu pokazuje się w ogłoszeniach, np. rosyjski Atlant, ale generalnie jest mizeria, czego Tobie nie muszę tłumaczyć:-)

Pomyślę jeszcze co zrobić. Gdyby nie obawa, że bajan z Tuły może być lekką wpadką finansową, to bym się nie zastanawiał. I to nawet nie chodzi o odsprzedaż, bo bardziej się obawiam niskiej jakości, a po kilku miesiącach regularnego jeżdżenia po stroicielach.

2
Dziękuję guralband za cenne dla mnie uwagi!

Syn jest wysoki, to prawda, ale jest na I stopniu, a co do planów o II stopniu, to w tym momencie ich nie ma.

Co do ilości chórów, to do zapoznania się z guzikami ich ilość raczej istotna nie jest. Bardziej ważny jest akurat konwertor, bo pomysł jest taki, żeby od razu ćwiczyć z wykorzystaniem manuału melodycznego. Modele Zonty sprawdzałem i żaden nie jest moim zdaniem konkurencyjny do bajana z Tuły na obecnym etapie nauki, głównie ze względu na cenę. Kupowanie akordeonu w konfiguracji "na przyszłość" nie jest raczej dobrym pomysłem, jeśli nie ma się pewności, że nauka będzie kontynuowana.

Nie wiem też, czy rzeczywiście dużo straci się na kupnie i sprzedaży takiego akordeonu. Z tego, co przeanalizowałem, to za używany bajan pięciorzędowy, dwuchórowy z konwertorem i 80 basami trzeba zapłacić ok. 4000 złotych. Ale też najpierw trzeba trafić taką okazję (mi przemknęła dosłownie w kilkanaście godzin). Także rynek na tańsze modele z konwertorem dla uczniów I stopnia SM jest wg mnie bardzo nienasycony.

Wydaje mi się, że do początkowej nauki nie ma sensu kupować akordeonu Pigini za kilkanaście tysięcy złotych (z drugiej ręki!). Alternatywa w postaci starych ruskich bajanów teoretycznie jest, nawet jeszcze wczoraj widziałem Agat w pewnie dobrym stanie na OLX, tylko, że jest to trochę 'czołg T34' zarówno pod względem wagi (3 chóry + konwertor) jak i obsługi (takie zebrałem opinie, sam nie miałem tego instrumentu w ręku). Poza tym ciężko znaleźć pięciorzędówkę poza Agatem, który czasami ktoś wystawia na sprzedaż. Jupiter jest już sporo droższy.

Także generalnie trudno kupić coś, co byłoby i tanie, i dobre:-)

3
Drodzy Forumowicze,

mam prośbę o opinię w sprawie zakupu akordeonu. Otóż potrzebuję akordeonu guzikowego z konwertorem dla syna. Zainteresowani pewnie wiedzą, że wybór takich modeli na rynku jest mały, większość to drogie Pigini. Stąd wziął się mój pomysł, żeby poszukać czegoś np. w Rosji. Nie wnikając w szczegóły rozważanego zakupu od razu przechodzę do pytania. Jak myślicie, czy biorąc pod uwagę to, co jest oferowane na rynku pierwotnym i wtórnym w Polsce, to ma sens kupno następującego akordeonu:

"??????? ? ??", Tuła, Model: BN-50-II

Pięciorzędowy (to jest rekomendacja nauczyciela)

Dwuchórowy z prawej

3 registry

W lewej konwertor, stradella 120 basów

Głosy - nie na płytce jak w Jupiterach tylko "normalnie"

W komplecie futerał i pasy

Rozmiar: 412 x 218 x 408 mm

Waga: 10 kg

Cena: ok. 7 tys PLN (wliczone wszystko)

Wydaje mi się, że do zapoznania się z guzikami i konwertorem jest to dobry wybór. Akordeon będzie w stanie sklepowym, sprawdzony przez muzyka specjalistę.

Podobny akordeon na YT: https://www.youtube.com/watch?v=Q7psrsx-6A0

Będę wdzięczny za komentarze. To nie jest mało pieniędzy, dodatkowo decyzja jest trochę obarczona stereotypami o instrumentach z tamtych stron, a z drugiej strony nowy akordeon to nie jakiś reanimowany trup, bo do ok. 10 tys. złotych podobne instrumenty z ogłoszeń nie wzbudzają zaufania.

Co radzicie zrobić?

4
Weltmeister / Odp: Weltmeister Toccata
« dnia: 20 wrz 2018, 09:16 »
Ten model ma konwerter [..]

Niestety, ten konwerter daje układ basów w systemie niemieckim (na górze klawiatury są niskie dźwięki), a w Polsce uczą systemu rosyjskiego (niskie dźwięki na dole), więc jego przydatność jest ograniczona. Widziałem, że obecnie produkowane Toccaty mają do wyboru także system rosyjski, ale te stare chyba takiej opcji nigdy nie miały (szkoda!).

5
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z zakupami w strefach bezwizowych na Białorusi (Brześć lub Grodno)? Chciałbym kupić tam akordeon... Dajcie znać na priv...

6
Akordeon od A do Z / Odp: Pasek poprzeczny
« dnia: 06 wrz 2018, 14:19 »
W "oryginale" taki pasek ma nieregulowaną klamerkę tuż przy normalnym pasie, wtedy łatwiej się go zapina. Poza tym jest niżej - bliżej paska w spodniach, że tak powiem.

7
Szukam akordeonu dla syna:

- guzikowy, pięciorzędowy
- basy 80-96 z konwertorem
- akordeon do kontynuowania nauki w szkole muzycznej
- stan niewymagający remontu

Proszę o propozycje.

8
Avsenik

9
Zgadzam się że sztywny futerał jest bezpieczniejszy ale nie wyobrażam sobie chodzenia na dalszą odległość

Twardy futerał mocujesz gumami lub jakimiś paskami do stelaża wózka na zakupy (polecam wózek na zakupy, który sprzedaje IKEA, bo ma duże koła, łatwo się składa, zajmuje mało miejsca, jest sztywny i szybko odpina się torbę zakupową) i możesz ruszać w drogę. Rozwiązanie to zostało wymyślone dla mojego syna.

10
Przychodzi blondynka do sklepu muzycznego.
Rozgląda się dłuższy czas a następnie zwraca się do sprzedawcy:
- Myślę, że się zdecydowałam. Proszę tę dużą czerwoną trąbkę i ten śliczny akordeon spod ściany.
Sprzedawca patrzy na blondynkę z politowaniem w oczach i mówi:
- Gaśnicę mogę pani sprzedać w ostateczności, ale jeśli chodzi o kaloryfer to nie ma mowy!

12
Utwór wyzwanie / Odp: La Vie en rose - utwór wyzwanie
« dnia: 09 paź 2016, 20:10 »
Obejrzałem z przyjemnością  [brawo] Widać, że masz radość z instrumentu i pięknie się tym podzieliłeś. Dzięki!

13
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 06 paź 2016, 08:22 »
Tu jest wszystko opisane: https://www.roland.com/us/products/fr-8x_dallape/. Główna różnica to wbudowana biblioteka brzmień Dallape. Poza tym produkcja ograniczona do tylko 500 sztuk.

14
Naprawa akordeonów / Odp: Czyszczenie głosów
« dnia: 05 sie 2016, 09:42 »
mechanicznie to pewnie że się da, ale tego to nie chcę robić, zepsuć zawsze zdążę :)

Myjka ultradźwiękowa dałaby wg mnie radę doczyścić głosy bez interwencji mechanicznej. Ale nie znam się i nigdy nie próbowałem, a pewnie i nie będę próbował:-)

15
Off-topic / Odp: Sobowtór Sztyca, Syreny, Moskwicze i...
« dnia: 28 lip 2016, 17:40 »
Sztyc, widok silnika jest mi bardzo znajomy:-) Zwłaszcza ta szklanka przy pompie paliwa - do kompletu zapewne jest i drut, żeby sobie ręcznie napompować paliwa. Jak miałem naście lat, to z ojcem silnik do 408 rozłożyliśmy w drobny mak, a potem z pełnym sukcesem złożyliśmy. Przydało się - teraz mi byle mechanik nie wciśnie kitu. Przy okazji pamiętam jeszcze, że newralgiczne są sprężyny zaworowe - jak są zużyte, to silnik nie chodzi jak powinien. No i koszmar przy uszczelnieniu misy olejowej na panewkach wału. Życzę powodzenia! Dasz radę - podobnie jak z "Pamiętasz..." - wyszło piękne nagranie!  [brawo]

Strony: [1] 2 3