Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
blazej1300.  Dasz radę. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość. Wbrew pozorom zrobienie miecha nie jest takie trudne jeśli ma się podstawowe narzędzia i ramki ze starego miecha. Trzeba tylko dobrze dopasować pofalowany karton do ramki, którego bok powinien być mniejszy o około1mm od brzegu ramki co zajmuje w warunkach amatorskich trochę czasu. Jak by co to pytaj. Jak będę wiedział to pomogę. :)

2
To najzwyklejsza wstążka do włosów jaką kupuje się w sklepie pasmanteryjnym o szerokości około 14mm.
Ważne aby była miękka a nie sztywna bo są takie i takie wtedy dobrze się układa podczas klejenia. :)

3
Cześć. Szkoda,że nie zamieściłeś drugiej fotki zrobionej z odległości np. 0,5m. Pomijając to widzę, że wytarte jest kaliko, płótno i nawet tektura i ,że jest to pierwsza fala od ramki. Według mnie sposoby są dwa. Pierwszy to tak na szybko i mało trwały nie wspominając o estetyce to podklejenie tektury od środka na całej długości fali gęstym płótnem lub 0,1 mm preszpanem. Drugi to oderwanie ramki od miecha oczyszczenie - zerwanie starego kalika i odcięcie starego płótna pod kalikiem oczyszczenie ze starego kleju i tak jak poprzednio naklejenie od środka paska preszpanu 0,1/0,2 mm a z wierzchu trzeba nakleić pasek płótna na grzbiecie fali potem nowe kaliko i całość przykleić ponownie do ramki. Ja bym tak zrobił.

4
Też jestem zainteresowany jak to będzie :) bo akordeon jest ciekawy.

5
Powitania / Odp: ZaQ
« dnia: 17 lut 2022, 16:21 »
Witaj  :) im nas więcej tym lepiej.

6
Off-topic / Odp: Życzenia noworoczne
« dnia: 01 sty 2022, 11:06 »
Owocnego grania, dobrego słuchu i zdrowia w rozciąganiu miecha w 2022 Roku dla wszystkich forumowiczów.  [toast]

7
Powitania / Odp: arturo241
« dnia: 01 sty 2022, 11:00 »
Witaj. Na tym forum jest wszystko co Ci będzie potrzebne. Powodzenia. :)

8
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Malafemmena
« dnia: 10 gru 2021, 22:35 »
Przepięknie. Z przyjemnością się słucha, aż wpadłem w melancholijny nastrój. Poproszę o więcej w tym stylu  [brawo]

9
Powitania / Odp: Wito
« dnia: 01 gru 2021, 12:25 »
Witaj i nie przejmuj się tak tym zębem czasu :). Mój jest większy :D. Najważniejsze to radość i satysfakcja z grania.

10
Zielona patyna pojawia się z reguły na mosiądzu i chyba z tego metalu są zrobione te narożniki. spróbuj rozpuścić w ciepłej wodzie trochę sody spożywczej i szmatką lub gąbką przetrzyj. Może rozpuści patynę.
Papier o gradacji 300 tylko porysuje narożniki jeśli już to 800 a potem 1200 i po wypolerowaniu bezbarwny lakier np. do paznokci  :) W przeciwnym razie zostaje tylko wymiana na nowe.

11
Naprawa akordeonów / Odp: Mole w futerale
« dnia: 05 cze 2021, 23:41 »
Kasparov wymiana filcu to nie jest trudna rzecz. Na znanym portalu możesz kupić filc z metra w dowolnej grubości i kolorze no i do tego klej tapicerski w sprayu. Stary zeskrob choćby jakimś nożem przeczyść papierem ściernym i dotnij nowy przyklej i po robocie. Ja przymierzam się, żeby zrobić futerał do Diany 120b bo nie mam i akordeon stoi w szafie przykryty kawałkiem materiału. Mam już kupione prawie wszystkie elementy składowe tylko muszę wygospodarować miejsce do pracy. Jak zacznę to wrzucę fotki z opisem. Może się komuś przydadzą.

12
Powitania / Odp: Piotr
« dnia: 25 mar 2021, 19:09 »
Witaj :). Przyjemności i wytrwałości w graniu. [akordeon]

13
Powitania / Odp: Małgorzata
« dnia: 08 gru 2020, 20:52 »
Cześć :). Witaj wśród [akordeon].

14
Powitania / Odp: Patrycja
« dnia: 30 lis 2020, 23:52 »
Witaj Patrycja [akordeon]. Jak to dobrze, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy doceniają instrument zwany akordeonem  :D.

15
Vened jak na pierwszy raz i w dodatku po fotkach widzę, że cały "warsztat" masz w pokoju to wyszło Ci to zupełnie przyzwoicie.

Zapomniałem napisać. Przyklejając kaliko trzeba zaczynać to robić z jednej strony np.od lewej do prawej ponieważ podczas schnięcia kleju kaliko się kurczy (czasami nawet o 1,5mm) i jeżeli poszczególne taśmy są niezbyt dokładnie przycięte z długości to czeka przykra niespodzianka (nierówności) szczególnie widoczne przy złożonym miechu.

Strony: [1] 2 3 ... 12