Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Garsol

Strony: [1]
1
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z zakupami w strefach bezwizowych na Białorusi (Brześć lub Grodno)? Chciałbym kupić tam akordeon... Dajcie znać na priv...

2
Szukam akordeonu dla syna:

- guzikowy, pięciorzędowy
- basy 80-96 z konwertorem
- akordeon do kontynuowania nauki w szkole muzycznej
- stan niewymagający remontu

Proszę o propozycje.

4
Organizator koncertu Pan Przemysław uczy moich chłopaków grać na pianinie i to on podsunął mi parę miesięcy temu pomysł gry na akordeonie. Tym razem na akordeonie zamiast mnie będzie grał Iwo Jedynecki  ;D. Może ktoś z okolic będzie miał ochotę posłuchać (co najmniej jedna wysokokwalifikowana osoba z Forum mieszka po sąsiedzku  [akordeon] ).

Wstęp wolny.

5
Akordeony / Akordeony z klapami w galeryjce
« dnia: 16 lut 2016, 15:46 »
Przeglądam sobie akordeony z różnych ogłoszeń i widzę, że cześć ciekawych modeli ma tzw. sax klapy. Nigdy nie słyszałem takiego instrumentu na żywo, a z tego co czytam, to sax klapy mają zmieniać barwę dźwięku i niejako imitować kanał. Załóżmy, że tak jest i to akurat może mnie nawet mniej interesuje. Chciałbym zapytać o praktyczność takiego wynalazku.  Czy z tym sax klapami nie trzeba przypadkiem obchodzić się jak z jajkiem, żeby ich nie urwać? Albo może trzeba je regulować, bo nie zatykają otworów pod nimi i bardziej denerwują niż jest z nich jakiś pożytek? Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?

6
Akordeon od A do Z / Wskaźnik wybranego registra
« dnia: 01 gru 2015, 00:35 »
Co to za wskaźnik, który widać na zdjęciu? Czy to manometr?

https://i.imgur.com/w8JKAJq.jpg


https://i.imgur.com/lzbq2gB.jpg


Przeglądałem ogłoszenie i zwróciłem uwagę, że jest tam jakaś czerwona wskazówka i skala. Czy to pomiar ciśnienia w miechu? Czy jakaś ozdoba?

7
Ogłoszenia / Kupię używane pasy do akordeonu (96/120b)
« dnia: 10 wrz 2015, 09:52 »
W akordeonie (96b), który mam pożyczony do nauki gry, są za krótkie dla mnie pasy. Może ktoś ma używane pasy do akordeonu w stanie dobrym na sprzedaż po niskiej cenie? Obecnie używane pasy mają maksymalnie 95cm, a przydałoby się z 10-15 cm więcej. Akordeon ma kilka wad i myślę, że przydałby mu się remont, dlatego stwierdziłem, że chyba nie warto kupować nowych pasów, a zwłaszcza, że jest to instrument pożyczony, więc to nie ja decyduję o jego przyszłości:-)

8
Mam pytanie do doświadczonych osób. Wydaje mi się, że standardowe paski przy akordeonie, na którym uczę się grać (jest to WM Ramona, 96 basów), są dla mnie ciut za krótkie. Zwłaszcza prawy pasek, który przy maksymalnej długości wydaje mi się trochę za mocno ściągać mnie w dół, gdy instrument mam oparty na udach. W rezultacie czuję się przygarbiony, a znowu, gdy chcę wyprostować kręgosłup, to podnoszę akordeon do góry. Mam 186 cm. Czy ktoś miał podobny problem? Warto wymienić paski na dłuższe, czy to raczej jakieś moje dziwne wrażenie? Nie ukrywam, że lubię mieć prosty kręgosłup i zwracam na to uwagę, choćby pracując przy komputerze.

9
Powitania / Garsol
« dnia: 21 lip 2015, 14:37 »
Witam Szanownych Forumowiczów,

Mam 45 lat i rozpocząłem naukę gry na akordeonie. W końcu trzeba spełniać marzenia:-)

Strony: [1]