Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - b4y4nn

Strony: [1]
1
Naprawa akordeonów / Wymiana filcu - Hohner Lucia III
« dnia: 18 lip 2019, 21:09 »
Witam
Mam zamiar wymienić filce pod klapkami w akordeonie i nie wiem czy sam sobie z tym poradzę czy jednak wysyłać na serwis ? Widzę że na allegro są samoprzylepne i za 50 zł można kupić filc o wymiarach 30x22. W serwisie liczą sobie za to 200-250 zł... W planach mam jeszcze strojenie (koszt 500 zł) dlatego chciałbym przynajmniej na tym zaoszczędzić...

W serwisie powiedzieli że po wymianie miecha będzie jeszcze przepuszczał powietrze na dekawkach. W załącznikach są zdjęcia mojego akordeonu, jak to wygląda.

Grubość tego filcu to 3-4 mm, jaki będzie lepszy do mojego Hohnera?

2
Posiadam Hohnera Lucie III 96 b, ogólnie to był mój najgorszy w życiu zakup, bo sprzedający ukrył fakt nieszczelnego miecha, okazało się też, że był poklejony taśmami (kaliko), dodatkowo był zagrzybiony. Udało mi się na szczęście wymienić tanio miech, pozostało go jeszcze nastroić i wymienić filce pod klapkami, bo przepuszcza powietrze.

Mam dylemat, czy warto w niego jeszcze wkładać pieniądze - zależy mi na przyjemności z gry i chciałbym by dobrze stroił, lecz w serwisie powiedzieli, że kilka głosów jest nieoryginalnych, ponadto znaleźli gdzieś na stroikach ślady korozji, moim zdaniem mógł być przechowywany w wilgotnym pomieszczeniu bardzo długo (zagrzybiony stary miech). Zastanawiam się, czy warto go nastroić i wymienić filce (ok 700 zł), czy może go sprzedać i dołożyć do czegoś innego. Tak na prawdę bardzo lubię na nim grać, ma fajną miękka klawiaturę i jest głośny, na wesele sprawdza się super.

Tutaj link do mojej gry na tym akordeonie:
https://youtu.be/-qQ_6_9jHFQ

3
Potrzebuję głośnego a zarazem lekkiego akordeonu na chałtury.
Cena jaką chcę przeznaczyć na ten cel to ok 1500 zł.

Mam jeszcze opcję kupna Hohnera Verdi II (96 basów, 7 registrów w dyszkancie, cena 1200) lub hohner tango II.

4
Hohner / Hohner Lucia III
« dnia: 29 kwi 2018, 20:30 »
Potrzebuję głośnego a zarazem lekkiego akordeonu na chałtury.
Cena jaką chcę przeznaczyć na ten cel to ok 1500 zł.
Hohner Lucia III myślę że spełni moje oczekiwania, ale mam pytanie bo znalazłem wersję z białymi regestrami oraz złotymi.

Czy ktos wie czy jest jakaś różnica między tymi akordeonami, czy może wersja złota jest nowszą produkcją?

5
Powitania / b4y4nn
« dnia: 29 kwi 2018, 20:26 »
Witam wszystkich,

Z tego co pamiętam, to byłem kiedyś zarejestrowany na forum, ale zapomniałem danych.
Nazywam się Michał. Pasją do akordeonu zaraził mnie mój kolega z klasy, który od najmłodszych lat grał na akordeonie (można posłuchać tego Pana :) )

Ukończyłem I stopień (klawisze) i II stopień (akord. guzikowy), lecz nie kontynuowałem dalej nauki, a niedawno skończyłem też studium organowe, także muzyka dalej mi towarzyszy ;)

Strony: [1]