Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - maestrobis

Strony: [1]
1
Wreszcie coś w mojej okolicy:
http://psmsanok.pl/miedzynarodowe-spotkania-akordeonowe
Na liście uczestników jest nasza znakomita forumowiczka Natalia Kowalska. W poprzednich Spotkaniach Natalia zajęła 2 miejsce w swojej kategorii. Miałem przyjemność być tam i oklaskiwać ją na żywo, będę również w tym roku i trzymam za nią kciuki.
Przy okazji tej imprezy zobaczyć też można będzie wystawę instrumentów (głównie akordeonów) naszego kolegi Romka Krysta http://psmsanok.pl/miedzynarodowe-spotkania-akordeonowe/wystawy

2
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Marcin Wyrostek
« dnia: 09 maj 2015, 00:41 »
U mnie jest taka płyta "Dla Alicji" Marcina. Będąc w Rzeszowie, po koncercie napisał dedykację na swojej płycie dla mojej żony - Alicji.
Żeby było weselej, to Marcin ma syna Mikołaja - i ja też. :)

3
Może mi ktoś udostępnić, podać link lub opisać układ basów w akordeonie 140-basowym. Chodzi mi o ten 7 rząd guzików. Jakoś nie mogę informacji w necie namierzyć. Dzięki z góry.

4
Off-topic / Żony akordeonistów i mężowie akordeonistek
« dnia: 08 gru 2014, 21:50 »
Otóż moja połowica od początku moich akordeonowych prób (jakieś 4 miesiące) twierdzi uparcie, że akordeonu nie lubi i tyle. Utrudnia mi, np. wchodząc do pokoju ćwiczeń i pytając o jakąś tam głupotę - zaraz koncentracja pryska i mija dłuższa chwila zanim wróci. Albo - mamy umowę, że mogę grać do godz. 22, ale często kładzie się spać wcześniej i wtedy słyszę: "graj, ale cichutko". Albo taki tekst wytrącił mnie z prób nagrania utworu-wyzwania "czarne oczy":  "No ileż razy można w kółko grać to samo ? ". I zarzuciłem ten temat bezpowrotnie (?), a już już byłoby nagranie gotowe.
No ręce mi czasem opadają. Jako że jestem wybitnie cierpliwym osobnikiem, to nie ma to jako tako wpływu na życie rodzinne, ale ma wpływ na moje wolne postępy w graniu.
Macie jakieś lekarstwo na taki przypadek?

5
https://i.imgur.com/kaEZWNm.jpg


Czemu mają służyć te wyżłobienia na bokach klawiszy C i E w Consonie? Inne tego nie mają.
Czy może dla łatwiejszego namacania i ustalenia pozycji ręki dla mniej wprawnego grajka?

Strony: [1]