Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dementor2323

Strony: [1] 2 3
1
Wow nie wiedziałem że takie przydatne dla mnie rzeczy na naszym forum, dzięki Marcel

2
Święta księga dla ucznia II stopnia choć nieliczni zagłębiają te tematy, wielkie dzięki.

3
Musisz ustawić ciaśniej paski, wtedy będziesz miał pełną kontrolę nad akordeonem.

4
Utwór wyzwanie / Odp: Säkkijärven Polkka - utwór wyzwanie
« dnia: 14 paź 2019, 19:34 »
Wydaje mi się, że nie jest to ścieżka 8-bitowa tylko brzmiąca jak 8-bitowa  :)

5
System B na barytonach jest zdecydowanie lepszy od C, jedyną większą wadą B jest to, że ciężko gra się dolne dźwięki na miechu do siebie. Powiedział mi to mój nauczyciel, absolwent AM w Krakowie. Poza tym dla ucznia PSM lub OSM nie ma znaczenia synchronizacja, po prostu mamy to umieć z automatu.

7
Już minęło 1,5 miesiąca i jestem niezmiernie ciekaw jaki jest wynik końcowy, bo chyba nie stoi dalej rozebrany? :D

8
Gdybym nie potrzebował barytonów z pewnością wybrałbym supitę. Mimo wszystko wcale nie jest taka słaba, na konkursie w Gorlicach usłyszałem ile da się z niej wycisnąć. Naprawdę ja i mój nauczyciel przecieraliśmy oczy ze zdumienia że ten instrument się nie rozleciał. Niejaki Wacław Turek grał 11 utworów koncertowych Asturię Albeniza, chorał z kantaty 147, bwv 565, bwv 1007 Bacha, suitę bułgarską Siemionowa, Oblivion piazolli, Aria figara Rossiniego, 2 utwory Paderewskiego i taniec mołdawski Miaskowa.

9
Ogłoszenia / Odp: Kupię akordeon guzikowy w układzie B
« dnia: 11 paź 2019, 21:01 »
Przepraszam że tak późno i pewnie kupiłeś już coś, jeśli nie to moim zdaniem ciężko będzie ci znaleźć akordeon z barytonami do 5000 ale za dopłatą ok 1000 znajdziesz rosyjski akordeon AGAT (grałem na nim w I stopniu). Jeśli nie będzie ci przeszkadzać jego wielkość i przeciętna jakość wykonania (ale gra dobrze) to będzie chyba najlepszy w w tej cenie.

10
Supita z pewnością to bardzo dobry wybór chyba, że masz zamiar grać na barytonach. Jeśli będziesz grał na barytonach na supicie może się nauczysz ale na pewno nie tak dobrze jak na i instrumentach włoskich czy rosyjskich. Słyszałem że nadgarstek nieźle od tego boli.
Co do tej sonoli i degi, myślę że będą dobre ale jak dobre nie wiem. Z włoskich akordeonów celował bym w pigini, bugari, zero sette, balkonem burini, scandalli lecz ich ceny są ogromne i cały czas rosną (prawdopodobnie sprzedam mojego bugari drożej niż kupiłem). Można też zainteresować się akordeonami fisitalia, co prawda są bardziej chińskie niż włoskie ale w zasadzie niczym szczególnym nie odbiegają od takich bugari, sam grałem na jednym modelu i nie było na co narzekać. Oczywiście cena jest zdecydowanie niższa niż odpowiednik od bugari.
Jedną z opcji jest też akordeon rosyjski, jeśli nie przeszkadza ci że akordeon jest toporny. W zamian masz piękny dźwięk, charakter i mocny bas. Grałem w I st. Na akordeonie AGAT z barytonami (kosztował mnie 6000zł), grało się źle zwłaszcza temu że byłem za mały na taki akordeon, ale dużo mi dał, dużo łatwiej było mi przejść na akordeon włoski. Najlepszym akordeonem rosyjskim będzie na pewno Jupiter. Do II stopnia dla uczniów którzy myślą o akademii muzycznej nie za bardzo będzie odpowiedni ale do zaawansowanego grania dla przyjemności idealny gdyż jest to pełnoprawny instrument koncertowy ale cena to około 20 tysięcy. Słyszałem też że dobre są Tuły ale nigdy takiego akordeonu nie widziałem na żywo.

11
Ja w najbliższym czasie kupię Focustite Scarlett 4i4 3rd gen (teraz wyszła 3 generacja)

12
Czy może ktoś wie jakiej firmy jest ten akordeon?

K. Miaskov - Taniec Mołdawski. Nagranie z 1972r.
https://www.youtube.com/watch?v=cRU33Sn5HNU

13
Identyfikacja i wycena / Odp: Royal Standard - guzikowy
« dnia: 23 cze 2019, 00:00 »
Na pewno nie jest to gryf B. Zapewne C

14
Nie da się wysłać filmiku z komputera bo forum nie obsługuje formatów wideo. Trzeba udostępnić swój filmik na YouTube i wysłać link na forum.

15
Utwór wyzwanie / Odp: Muzyka klasyczna - utwór wyzwanie
« dnia: 12 mar 2019, 08:29 »
Dziękuję za miłe słowa  ;D

Strony: [1] 2 3