Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - virtuoz_85

Strony: [1]
1
Mam akordeon guzikowy trzyrzędowy, bajan produkcji wschodniej o nazwie Kreszenne.
Stroiki w głośnicy basowej po jednej stronie są odwrócone. Widać, że ktoś coś tutaj już naprawiał i teraz nie wiem, czy tak było oryginalnie, czy ktoś pomylił się montując odwrotnie?

2
Powitania / Odp: MarianRI
« dnia: 01 kwi 2020, 22:11 »
Witam Cię MarianRI  :) doświadczenie Twoje się na pewno przyda!

3
Naprawa akordeonów / Odp: Nakładanie celuloidu na akordeon
« dnia: 30 mar 2020, 22:46 »
W sprzedaży są arkusze celuloidu na akordeony. Mam pytanie, czy ktoś z Was nakładał nowy celuloid w warunkach domowych? Czy to robi się tylko w fabrykach?

4
Powitania / Odp: virtuoz_85
« dnia: 28 mar 2020, 22:03 »
virtuoz_85, witaj na Forum [akordeon] Odważny nick 8)

Nick nie powstał specjalnie na to forum. Towarzyszy mi on od bardzo dawna i mam do niego sentyment ;)
Za virtuoza akordeonu się nie uważam, chociaż dla mnie ma ono inne znaczenie. Dla mnie virtuozem nie jest tylko osoba, która potrafi szybko przebierać palcami... może stać się min każdy akordeonista, który jest "nie do podrobienia", którego muzyka przykuwa uwagę i "łapie za serce".


Witaj w naszych szeregach  :)
Podrzuć jaką folkową nutę  [akordeon]

maz63 folkowa nuta poniżej ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jioOjeBvWDk
https://www.youtube.com/watch?v=fFcTYxE_9P4

Nad jakością nagrań muszę jeszcze popracować. Dźwięk nagrywany telefonem.

5
Powitania / Odp: Jarzyna
« dnia: 28 mar 2020, 20:12 »
witaj Jarzyna,
miło Cię poznać, takich ludzi nam trzeba! :)

6
Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Obaj sugerujecie ostatecznie, żeby założyć nowe (używane) popychacze i tak chyba zrobię. Będę potrzebował również guzików do basów, a czasami można kupić cały mechanizm za jakieś grosze, to będę miał i popychacze i guziki (akordeon chyba był dużo grany, bo niektóre guziki mają kształt dosłownie stożków...)

7
Powitania / Odp: szkodnicus
« dnia: 26 mar 2020, 21:21 »
Szkodnicusie,

mam nadzieję, że tam, gdzie teraz jesteś, czytasz od czasu do czasu to nasze forum w przerwach w grze na Twoich wymarzonych akordeonach...

niedawno zapytałem Cię o coś na forum, a wczoraj dowiedziałem się, że mi już nigdy nie odpowiesz  :-[ dlaczego to życie jest czasem takie okrutne? dlaczego?! ..

chciałbym Ci podziękować za to, jakim byłeś człowiekiem!
Spoczywaj w pokoju!

8
Jeśli to tylko kilka popychaczy, to chwilowo można przełożyć te zużyte na nieużywane, lub mniej używane basy, na samej górze, czy dole, septymowe lub zmniejszone, a w międzyczasie, gdy coś wpadnie to podmienić, no chyba, że są wszystkie do wymiany.

Niestety nie mogłem sprawdzić jak działają popychacze przed rozebraniem mechanizmu więc mam pytanie, czy te zepsute popychacze będą się nadal zacinać? nie będą się chciały wciskać czy odbijać (powracać do pozycji wyjściowej). Mam rozebrany cały mechanizm popychaczy, wytartych jest jakieś 1/3  :-[ i muszę zadecydować coś...

Ja bym dorobil. Wcale nie tak trudno. Skopiuj ze starych. Mala wiertlo dziurki cienki drut I nawet super glue w zelu moze sie sprawdzic, pod warunkiem ze drut wejdzie ciasno. Lub mój ulubiony epoxy do metalu.

Czy może być klej epoxydowy dwuskładnikowy czy to jest jakiś specjalny do metalu?
Pasowałoby, żeby to się dość dobrze trzymało aluminium oraz żeby się za szybko nie wytarło o pręt zabezpieczający.

9
Powitania / Odp: yanco
« dnia: 22 mar 2020, 21:53 »
Janusz,
chyba nie tylko przez te 40 lat.... bardzie przez to, że powróciłeś do grania! domyślam się, że nikt Cię to tego nie zmusił, to musi być ta miłość do muzyki i instrumentu, którą masz, bo bez tego.... cóż ... nie ma nic..
mógłbyś napisać, dlaczego dawno dawno temu przerwałeś swoją pasję? jeśli to nie tajemnica, chętnie się dowiem.
Ciekawi mnie jeszcze jedno, czy to co powiedziałeś, że wszystko od nowa, to znaczy, że po prostu uczysz rękę grać od nowa? nawet zwykłe granie tercjami sprawia Ci kłopot? jak to jest? po latach przerwy wszystko się zapomina? :(
Nurtuje mnie od zawsze, co by było teraz ze mną, gdybym skończył szkołę muzyczną (nigdy nie uczęszczałem to szkoły), tak jak Ty... czy moje granie byłoby duuuużo lepsze? .....

10
Powitania / Odp: yanco
« dnia: 22 mar 2020, 14:35 »
witaj Yanco,

poruszyła mnie twoja historia, ale cieszę się, że wróciłeś do grania! To jest dowód na to, że ta pasja nigdy nie mija, może gdzieś na chwilę odchodzi, ale wcześniej czy później powraca! U mnie dzień bez muzyki to dzień smutny i stracony :( trzyma mnie na razie mocno i nie odpuszcza mi :) mam nadzieję, że tak będzie caay czas.
Powodzenia w przypominaniu grania, podsyłam jakieś nagrania, bo jestem ciekawy.

11
1. Yann Tiersen - La valse des monstres
2. Walc Obojętność (Indifference)
3. Astor Piazzolla-Libertango

12
poza akordeonem, gram na gitarze klasycznej (preferuję akustyczną), pianinie (ostatnio kupiłem sobie wreszcie pianinko cyfrowe), kontrabasie (w kapeli ludowej), flecie prostym (układ barokowy).
od niedawna zacząłem razem z synem uczyć się grać na perkusji (super instrument!!) oraz do samochodu kupiłem sobie harmonijkę ustną C-dur, a to tak na korki po mieście ;)

13
pewnego razu tata przyniósł mały akordeon (podobno rosyjski), miał może z półtorej oktawy. Pokazał mi kilka razy, jak się gra siadła pszczółka na jabłoni i załapałem od razu grę dwoma palcami :)
ćwiczyłem co dziennie, aż mnie broda bolała (bo akordeon nie miał pasków, więc musiałem podtrzymywać go brodą ;)

14
Powitania / virtuoz_85
« dnia: 19 mar 2020, 20:47 »
Witam wszystkich  :)
na forum dołączyłem już chwilę temu, ale ..... zapomniałem się przywitać :D
Mam na imię Szymon, mam 35 lat, na akordeonie gram już jakieś 25 lat. Niestety nie chodziłem do szkoły muzycznej, bo nie każdy ma takie możliwości :(, ale zapału i miłości do muzyki mi nie brakuje :)
Gram ze słuchu oraz z nut, głównie muzykę biesiadną oraz folklor, ale czasem sięgnę po coś bardziej ambitnego typu czardasz Montiego, Pod dachami Paryża czy muzyka filmowa Yanna Tiersena. Gram również na innych instrumentach, ale akordeon był moim pierwszym i był zawsze moim ulubionym!
Od kilku lat zacząłem się interesować naprawą i strojeniem akordeonów, a zaczęło się to wszystko od tego, jak zobaczyłem pewnego razu bardzo zniszczoną, praktycznie nadającą się do wyrzucenia Weltmeister Stella 120b. Kiedy tylko usłyszałem barwę jej charczących głosów, zrobiło mi się jej żal... Pomyślałem - Kto ci to zrobił? dlaczego cię tak zniszczył? Ja cię naprawię! I tak zaczęła się przygoda, a teraz już pasja:)
Cieszę się, że jest to forum, bo bardzo mi ono do tej pory pomogło! Jesteście specjalistami w tej dziedzinie i czuję, że zawsze mogę na Was liczyć, za co z góry dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona miłośników muzyki, muzykowania no i oczywiście akordeonów [akordeon]

15
witam,

też miałem taki pomysł na moją zniszczoną, czarną Stellę. Gdyby ktoś coś wiedział w temacie, byłbym rad.

Strony: [1]