Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - lukasz198821

Strony: [1] 2
1
Weltmeister / Weltmeister Supito-S4
« dnia: 13 maj 2016, 01:34 »
Ostatnio trafił mi się zakup Weltmeister'a S4. Z zewnątrz:
- galeryjka od S4,
- brak emblematu,
- mechanika basowa z Supity,
- czarna deska od basów wyposażona w filce,
- machoniowy korpus.

Wewnątrz:
- głośnice z głosami od strony dyszkantowej sądzę, że od S4 - nacinane rogi po jednej, dwie i trzy kreski, w supicie pisklaki są inaczej ułożone, co by wskazywało na to, że akordeon nie jest oryginałem a przeróbką, można to w szczególności zauważyć po pozostawionych dziurkach do przykręcenia blaszek,
- głośnice basowe, podpisane z tego co mogę odczytać "Supi", czyżby tylko dyszkantowe głośnice były z innego akordeonu?

Akordeon do poprawek:
- regestry od strony basowej nie działają prawidłowo,
- strojenie, wentyle,
- korpus poobijany,
- brak stópki,
- klawiatura do minimalnego równania,
- generalne odkurzanie akordeonu.

Przypuszczam, że seryjnie tego typu instrumenty nie wychodziły, więc pozostaje kwestia tego, że ktoś miał luźną Supitę, trochę części, postanowił zrobić coś ciekawego. Instrument jest wygodny, brzmi przyzwoicie, ale jednak potrzebny jest mu przegląd u stroiciela.

P.S. nie mam niestety talentu do robienia zdjęć.

2
Hohner / Hohner Imperator IV, głosy DIX-a?
« dnia: 03 sty 2016, 22:14 »
Z racji poszukiwań Hohnera Imperatora, natknąłem się na pewną ofertę, zaskoczyło mnie zdjęcie wnętrza, czyżby były głosy DIX'a? i wosk taki jakby dziwny i to co jest na wentylkach w miejscu klejenia, czy ktoś potrafi coś więcej powiedzieć na temat wosku i tego nalotu czy co to jest na wentylkach?

3
Weltmeister / Stary nowy nabytek Weltmeister noname
« dnia: 11 gru 2015, 00:10 »
Wczoraj byłem w Krakowie, zobaczyć na instrument, no i poszło. Kupiłem go. Mam jakiś sentyment, jako pierwszy właśnie miałem taki egzemplarz, tylko czarny. Co do ogólnej właściwości tych akordeonów, mają bardzo miękką i wygodną klawiaturę, wręcz płynie się po niej, kto grał ten wie, kto nie grał ten niech zagra  :) również mechanika basowa jest bardzo wygodna, jedyne do czego mam zarzut to pękające przyciski regestrowe od strony basowej, częsta przypadłość z tego co zauważyłem. Stan akordeonu, wizualny prawie idealny, rys praktycznie żadnych, klawiatura nie nosi śladów użycia, kaliko jedynie będzie trzeba wymienić, miech elegancki, czysty, widać, że o akordeon było dbane, no i dziwnie odkleiła się okleina na osłonie basowej, ale myślę, że to nie problem, można całą wymienić. Technicznie, wszystko działa jak natura chciała, minimalnie nie stroi, a na ile to ocenię jak się rozegra, ponoć 10 lat przeleżał, w środku wosk wydaje się być zdrowy, stroiki bez grama rdzy, skórki wszystkie sprawne, elastyczne i proste, i tu była niespodzianka, często spotyka się, że brakuje skórek czy są wyniszczone, ja znalazłem natomiast jedną skórkę gratis w środku, na początku zastanawiałem się gdzie mogą jeszcze być skórki, głośnice przejrzałem dokładnie od wewnątrz i zewnątrz, sprawdziłem na stoliku stroicielskim i wszystko gra i buczy. Głosy oczywiście DIX-a, nie wiem czemu ale wydaje mi się, że w te akordeony jakieś lepsze te głosy DIX-a były chyba montowane, albo korpus ma tak duży wpływ na brzmienie, grałem tez na innych akordeonach z głosami DIX-a i nie miały tego charakterystycznego brzmienia. Najbardziej z wszystkiego podoba mi się walizkowy futerał nawet nie tak bardzo doniszczony. Najbardziej podoba mi się fakt, że z tego co widzę to wszystko jest w oryginale. Długo szukałem takiego akordeonu w przyzwoitym stanie, raczej to są rzadkie instrumenty, a w dobrym i oryginalnym stanie trudno znaleźć, szczególnie ze względu na specyficzne "paski" spinające miech. Był nowy gdzieś w okolicach wrocławia, ale niestety trudno było się porozumieć ze sprzedającym. Zamieszczam zdjęcia sprzętu :)

4
Z racji potrzeby a i chęci zdobywania wiedzy w zamiarze mam przestudiowanie wymienionej w temacie publikacji. Niestety nie bardzo wiem jak się zabrać do nauki, nie jest to raczej publikacja dla samouka, a więc potrzebowałbym pomocy przynajmniej w początkującym etapie, w późniejszym prawdopodobnie łatwiej wszystko będzie załapać. Na początek zadanie pierwsze, którego nie rozumiem. Str. 16 treść zadania:
 tworzyć szeregi tonów harmonicznych do szesnastego włącznie od różnych dźwieków, np. "Cis, D, Es, E, F, Fis, G, H, B, A, As, G" i przerabiać powyższe doświadczenia. Do analizy słuchowej nadają się najlepiej niskie dźwięki (lecz nie za niskie). Prosiłbym o jakieś wskazówki. Zaznaczam, iż jestem samoukiem.

5
Edukacja muzyczna / Synkopa
« dnia: 01 lis 2015, 21:29 »
Jak wykonywać synkope, chodzi mi przeniesienie tego do gry, wiem że jest to przeniesienie akcentu, ale nie bardzo rozumiem jak mam przenieść ten akcent i co to właściwie ma wnieść do gry, czy jest ktoś w stanie przedstawić na przykładzie o co w tym chodzi?

6
Nabyłem Delicie Choral VI. W środku stoiki jak nowe, święcą się piękne, wentylki również elegancko przylegają i reagują, do wyrównania jest minimalnie klawiatura górne g i a i gdzieś jeszcze ze trzy klawisze się znajdą. Mam pytanie dotyczące funkcjonowania basów, grają ospale, wolno reagują, przy próbie np szybkiego zagrania gamy lewą ręką, ledwo co słychać, na początku wydawało mi się, że klapy nie odchodzą jak należy i gdzieś po prostu dusi się głoś, ale wyciągnąłem głośnice sprawdziłem wszystkie pokolei i działają bez zarzutu. Głosy nie są byle jakie bo są hohnerowskie z literą T lub H już nie pamiętam dokładnie, w każdym razie, miałem akordeon z takimi głosami hohnera i reagowały przyzwoicie. W grze aż tak bardzo nie słychać tego (przy graniu wolniejszych utworów, 16-stki nie da rady zagrać, bo jest przytłumiony dźwięk), aczkolwiek wolałbym, aby reagowały tak jak należy, ponieważ jednak trochę nie domagają. Akordeon generalnie praktycznie jak nowy, praktycznie zero rys, osoba, która opisywała akordeon stwierdziła, iż ma około 10-ciu lat i należy go jeszcze rozegrać. Czy ktoś miał podobny problem? Czy faktycznie może być to kwestia tylko rozegrania? już drugi miesiąc będzie jak gram na nim codziennie i nie zauważyłem poprawy.

7
Jakie są wady i zalety Delicii Choral VI ewentualnie innej kanałowej Delicii? Poczytałem trochę, że występują z hohnerowskimi głosami, jak również klawiatura nie należy do najlepszych jak to jest z tym do końca? jaka jest głębokość klawiatury? czy zawodzi mechanizm czy w czym jest główny jej problem?

8
Jak rozpoznać chóry patrząc na głośnice? badałem sprawę włączając pojedyncze chóry - L,M,H obserwując jednocześnie, które zasuwy się zamykają i którą są otwarte i na każdym chórze otwiera się po jednym rzędzie, jak to rozgryźć co jest czym oraz jak najprościej wyłapać odstrojoną ósemkę? próbowałem wyłapać to badając po kolei dźwięki, ale część jest jakby strojona na 444 hz - niskie dźwięki, a część na 440 hz, moim zdaniem ma to związek z odstrojoną ósemką, ale chciałbym mieć pewność.

9
Hohner / Hohner Imperator IV
« dnia: 19 cze 2015, 20:59 »
Przymierzam się do zakupu pierwszego kanałowego instrumentu, zainteresował mnie Hohner Imperator IV czy ktoś posiada i mógłby podać w miarę konkretne informację jak się odnosi owy instrument do np. Weltmeister'a S4? Interesuje mnie waga instrumentu na jednym stronach znalazłem 11,5 kg na innych 12,3 kg. Chciałbym również dowiedzieć się jak głęboka jest klawiatura i ogólne wrażenia  z gry w porównaniu do innych instrumentów.

10
Poszukiwania nut / Jaki jest najprostszy walczyk?
« dnia: 04 cze 2015, 00:10 »
Jaki jest najprostszy walczyk, prosiłbym o propozycję, a miło by było gdyby się znalazły również nuty.

11
Edukacja muzyczna / Jak zrobić z jednej nuty trójdzwięk
« dnia: 02 cze 2015, 22:22 »
Mam rozpisane niektóre utwory w sposób zapisu wysokości dźwięku poszczególnymi literami po jednej, wiem że da radę a nawet dużo lepiej to brzmi grając to trójdźwiękami, wiem, że ma to związek z gamą i pasażami, ale nie wiem jak to do końca zrobić. Jak przekonwertować z jednej literki na trzy.

12
Więc głośnice sprawdzone, gra dobrze, choć na tunerze są odchyłki na niektórych głosach koło 5-10 centów to jednak na ucho gra poprawnie, chociaż ideału nie ma, ale jeszcze się nie spotkałem z idealnie nastrojonym akordeonem na zero.

Nie mam do końca dobrego sprzętu, aby ocenić ile dokładnie jest odchylenia, sprawdzam programem na telefonie, u stroiciela wszystkie chóry sprawdzałem na złożonym akordeonie i tak jak w tym tunerze jest poprawnie tak na wszystkich dźwiękach było super, a telefon może być omylny, trudno mi powiedzieć jakie ma odniesienie aplikacja na telefonie do profesjonalnego tunera, ale tak na logikę, jeżeli darmowe aplikacje na telefon miałyby porównywalny efekt z tunerami, to by nie robiono tunerów za takie ceny.

13
Co to za utwór? / Poszukuję nazwy utworów z nagrania
« dnia: 14 maj 2015, 00:43 »
Czy ktoś może orientuje się co to za utwory https://www.youtube.com/watch?v=RhRim-57POw ?

14
Naprawa akordeonów / Renowacja futerału
« dnia: 28 kwi 2015, 00:55 »
Akordeon pięknie gra, muzyka płynie, ale chciałbym jeszcze odnowić futerał, skoro akordeon jest prawie jak nowy to i futerałowi nie zaszkodziłoby trochę, tym bardziej, że w środku na drewnianej podpórce jest przedarty materiał i będzie rysować akordeon. Pytanie brzmi jakiego materiału użyć na zewnętrzną stronę akordeonu obecnie jest to wersja lekko wytartego na bokach materiału o fakturze taśmy malarskiej. Co do materiału wewnętrznego nie ma aż takiego problemu znaleźć coś sensownego, ponieważ wybór jest spory, lepsze by było coś grubszego oczywiście (używam futerału tylko do transportu), w domu ani chwili akordeon nie leży w futerale. Zamki oczywiście działają, wszystko się wypoleruje przy okazji wymiany materiałów.

15
Nauka gry na akordeonie / Jak zagrać krzyżykowy akord?
« dnia: 11 mar 2015, 20:50 »
Witam,

Przerabiam książkę W.Kulpowicza "Szkołą gry na akordeonie". Zatrzymałem się na 44 stronie, ponieważ nie wiem jak zagrać d akord basowy z krzyżykiem, którym palcem ewentualnie jak przełożyć rękę, aby zachować tempo. Jest pierwsze bas podstawowy D, a później jest akord d z krzyżykiem i powrót na bas podstawowy G.

Pozdrawiam Łukasz

Strony: [1] 2