Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sonola

Strony: [1]
1
https://www.olx.pl/d/oferta/akordeon-serenellini-casotto-maestro-120-basowy-5-chorowy-jak-nowy-CID751-IDFabLg.html

Uwaga na sprzedawcę Pan Grzegorza z Kołobrzegu.
Wystawił Serenellini 120 Casotto.
Który nie jest z casotto. Bezczelny tym , po przejechaniu 400 km powiedział mi po moim przyjeździe i ocenie instrumentu który nie jest totalnie zgodny z opisem . "Niech Pan sobie idzie w takim razie na rybkę, skoro Pan sobie zrobił wycieczkę nad morze"

2
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 11 sty 2021, 23:22 »
Jeżeli mogę kilka słów od siebie... o Roland Fr-8 x

Po pierwsze, między fr7 - fr8x, jak dla mnie jest przepaść jeżeli chodzi o brzmienie, przynajmniej dla mnie  Fr8 x brzmi bardziej realnie. Trzeba troszkę się pobawić pogłosami ale warto poświęcić temu czas.

Po drugie, komfort gry jest także dużo większy, wszelkie regulacje reakcji np. miecha... jak dla mnie idealnie można sobie dostosować prace instrumentu do swoich oczekiwań

Po trzecie, nie porównywałem w opisach firmy Roland, ale jest  na pewno zamontowane głośniki brzmią ciszej. Z jednej strony to minus grając np na ulicy jak Ja, czy na imprezie bez podłączenia do nagłośnienia. Z drugiej strony przyjaciel zajechał już dwa starsze modele fr7, i z czasem na maksymalnym podgłośnieniu zaczynają niestety zniekształcać brzmienie i brzęczeć.... Czego do dzisiaj nie mam w fr 8 x.

Po czwarte, Nie lubię słuchać tych ektronicznych zabawek jak kto na nich gra, zupełnie inne odczucie mam gdy ja gram na tym instrumencie,  lub jak jest podłączony do nagłośnienia. To taka Moja wewnętrzna refleksja. Więc jak jest możliwość zagrajcie sobie na nim sami, ciekawe czy ktoś będzie miał takie samo odczucie.

Po piąte, znajomy ma problem z fr7 i (w tym przypadku z wyświetlaczem) servis Rolanda poległ, totalnie, kilkanaście tygodni i nic, ostatecznie nie ma do nich czesci zamiennych  nigdzie... dlaczego... już odpowiadam jaką dostaliśmy odpowiedź, gdyż obdzwoniliśmy pół europy w tej sprawie. Podobno Główny magazyn został zniszczony w Japonii w wyniku powodzi, tsunami, czy innych tego typu wydarzeń i częsci po prostu do starszych modeli nie ma oprócz tych które były w servisach :(

Po szóste, Przyznam nie byłem zwolennikiem zakupu tego instrumentu, namówił mnie przyjaciel 'Nie Muzyk", i powiem tak, Moim zdaniem świetna, choć nie tania zabawka dla dużych chłopaków. Wybrał bym z 30 brzmień które na prawdę są świetne (brzmienia akordeonowe mam na myśli). Dla mnie nr 36 BALKAN violin i musette bajka, jak bym słuchał Serenellini  lub Dallape Zoltana Oroscha (prawie, oczywiście, bo to jednak zawsze synth  i synthem będzie, jeżeli nawet piszą że to samplowane brzmienia).

Po siódme, mam go ok 4-5 lat, dokładnie nie pamiętam, w Pl w każdym razie byłem trzecim nabywcą tego instrumentu, tak mnie poinformowali w Rolandzie. Żadnych problemów z tym modelem nie miałem, zimno, wręcz mróz pod domem, na sali OSP, na dworze przy ognisku, restauracje, zero problemów. Bateria nadal sporo trzyma (oryginalna wiem że nie jest tania...) Klawiatura już się lekko wystukała, ale szczerze nie wiem gdzie mi to zrobią, boję się że servis Rolanda nie podoła temu, a w castelfidardo mnie wyśmieją jak bym poprosił o regulację:) 

Po ósme, rozpisałem się bardzo więc przepraszam, ale może kilka informacji komuś pomoże w podjęciu decyzji o zakupie tego instrumentu. Pod spodem wrzucam nagranie z dwoma brzmieniami (pianino nie jest z Rolanda). - https://youtu.be/y2LEycSge4o

Jeżeli ktoś ma może wersję Dallape, bardzo proszę o opinie, nie było mnie stać na dopłatę do tej wersji, chętnie posłucham odczuć odnośnie tego akordeonu synth.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chętnie podpowiem, opowiem swoim mysle bardzo obiektywnym zdaniem, gdyż byłem bardzo sceptycznym klientem zakupując ten instrument.

Pozdrawiam Panowie

3
Włoskie / Odp: Sonola SS20
« dnia: 26 sie 2020, 21:13 »
Tu można posłuchać tego modelu na wiolinie, pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=rHsqtmaqasI

4
Włoskie / Odp: Sonola SS 20 jazz akordeon
« dnia: 13 lis 2016, 20:50 »
Nie jestem zawodowym akordeonistą, a jedynie  domowym  grajkiem. Ale  kocham  akordeony,  byłem  m.in. osobiście kupić instrument w Castelfidardo (Ostatecznie nie kupiłem  tam nic) ogrywając wcześniej w ciągu  ok 6 lat  wszystkie  najdroższe instrumenty wystawione  na allegro. Hmmm niestety  muszę powiedzieć  że jak na Moje  małe doświadczenie  jako  akordeonista, ale  ogromne  jako  słuchacz  akordeonów. Sonola SS 20 , Gniecie  Panowie  wszystko co słyszałem osobiście. Oczywiście  nie jest  to brzmienie  akordeonów  do gry klasyki. Ale  dla mnie nie ma konkurencji.

Strony: [1]