Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SamMuz

Strony: 1 ... 39 40 [41]
601
Kiedy byłem brzdącem, a już umiałem trochę grać na akordeonie, nie miałem problemu z utworem do hasła "zagraj coś", bo moi słuchacze - rodzina nie pozostawiali mi wyboru. Brylował w temacie dziadek, który z nadejściem wieczoru w weekendy mawiał: no to teraz niech Młody coś zagra. Dawaj "Głęboką studzienkę" Dziadek kochał ten utwór i musiałem zawsze od niego zaczynać. Potem szły "Chryzantemy złociste" coś tam jeszcze, aż do momentu kiedy dziadek przerywając drzemkę ponownie żądał: dawaj "Głęboką studzienkę" Chyba umiałbym tę piosenkę zagrać wspak.
A tak na poważnie to z moich doświadczeń wynika, że w takich sytuacjach trzeba próbować zapanować nad "publiką" i nie dać się zagonić  do narożnika. Wszystkim na raz nie dogodzisz i zawsze gdzieś tam pozostanie niesmak. Ja staram się wtedy "grać dla siebie" Jak nie idzie to zawsze można zdjąć paski z obojczyków i wrócić na biesiadę.
Pozdrawiam,  [akordeon]

602
Pedros, godnie pożegnałeś przyjaciela. Ta "Cicha Noc" brzmiała niesamowicie, krzyczała! Szacunek!
..... ale życie toczy się dalej.

603
ABC teorii muzyki / Odp: Podkładanie akordów pod melodie
« dnia: 28 lis 2017, 22:06 »
Osobiście zgadzam się z podejściem KRYSTYN-a i w 100% Go popieram. [piwo]
 Akompaniament akordowy nie musi trzymać się tak blisko melodii aby bezwzględnie powielał jej dźwięki. Są utwory, które "na pierwszy rzut oka " wyglądają dysonansowo - akordy sobie , a dźwięki melodii jakoś obok (np jazz, gdzie występuje mnóstwo dźwięków nieakordowych) ale dopiero w całości wydostaje się ich brzmienie i harmonię.
Pozdrawiam,

604
Kumar, bardzo ładnie zagrałeś, powiedziałbym, że wręcz sterylnie, ale brzmienie basów mnie intryguje. Czy to jest jakaś elektronika?

605
Powitania / Odp: tutto bene
« dnia: 26 lis 2017, 19:20 »
Cześć :)
Też gram na stelli. Ma 120 basów, a Twoja? Jesteśmy prawie sąsiadami, jak Tremol_03

606
ABC teorii muzyki / Odp: Podkładanie akordów pod melodie
« dnia: 26 lis 2017, 13:29 »
Ale gama moll naturalna grana jest w górę z podwyższeniem na 6 i 7 stopniu, a w dół są one skasowane.
Co w przypadku tonacji Amoll z akordem Fis i Gis?

607
Weltmeister / Odp: Weltmeister 12 basów
« dnia: 17 lis 2017, 00:06 »
Właśnie na takim malutkim zaczynałem. Nie pamiętam tylko koloru, ale guziki basowe miał większej średnicy niż "normalne" akordeony. A może mi się wtedy tylko tak wydawało, bo paluszki  były cieniutkie :D :D :D

608
Koledzy, mnie ta repetycja też nie leży (tak jak Jurkowi_Klodzko.)
Jeśli nagramy kilka zwrotek, to właściwie nagranie będzie zawierało głównie tę część. Zanikną proporcje, a początek jest moim zdaniem bardzo ładny.(I charakterystyczny)
MARCEL, może dasz się namówić, aby nie grać tej repetycji? Co?

609
Powitania / Odp: Bodamn
« dnia: 12 lis 2017, 23:24 »
Witam Bodamn 

610
Witka odbieram jako człowieka niezwykle odważnego (a może zdesperowanego)  Przyznam jednak, że gdybym spotkał Go "w realu", to być może upuściłbym piątaka do Jego futerału.  Zastanawiam się tylko jaką wrażliwość muzyczną Witek ukształtuje w dzieciach, które uczy?

611
Utwór wyzwanie / Odp: La Paloma - utwór wyzwanie
« dnia: 10 lis 2017, 23:22 »
Dziękuję

612
Utwór wyzwanie / Odp: La Paloma - utwór wyzwanie
« dnia: 10 lis 2017, 23:02 »
Witam, tak zagrałem ten utwór.
https://youtu.be/mgjswxOpPkI
Pozdrawiam

613
Bardzo dziękuję za reakcję. Cieszę się ogromnie!!! Bałem się kłopotów technicznych z umieszczeniem filmu na YT oraz tych wszystkich "wklej", "kopiuj" itp itd, bo człowiekowi urodzonemu w poprzednim wieku z internetem nie po drodze. Ale dzięki  instrukcji  jaką zamieściliście na forum udało się za pierwszym podejściem.
Marcel, pytałeś o mikrofony. No co ja mam napisać? Ja po prostu wyjąłem z kieszeni telefon - taki dotykowy, to chyba smartfon się nazywa, jakoś go podparłem na krześle ustawionym vis a vis i wcisnąłem "nagrywaj"
Naprawdę nie używałem żadnego sprzętu - to SAMSUNG SM G389F. Sam nie wiem dlaczego to jakoś zabrzmiało. Faktem jest, że wcześniej wykonałem kilka prób nagraniowych dotyczących takiego ustawienia telefonu, aby zdejmował i basy i klawiaturę.  No i mnie, oczywiście (ha, ha) A może to zwykły przypadek?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Jak czas pozwoli, to z pewnością coś jeszcze nagram.

614
Witam, chcę dołączyć do zabawy.
To  nagranie jest najpierwszym jakie kiedykolwiek zrobiłem na YT. Wybaczcie niedoskonałości, również muzyczne
https://youtu.be/MEOBfZvwVu8

615
Powitania / SamMuz
« dnia: 30 paź 2017, 23:49 »
Witam wszystkich,
Właśnie dołączyłem do Was i liczę, że mnie zaakceptujecie. Mam na imię Wiktor, mam 63 lata, mam wnuki. Kilka lat temu wróciłem do amatorskiego muzykowania wyciągając z szafy zakurzony akordeon Weltmeister Stella 120 basów. Czerwony - jak ten z logo naszego forum. Zacząłem na nim grać mając 12 lat po 5 latach nauki i prób na mniejszych instrumentach ( 12 basów, potem 48) Grałem na nim dość intensywnie, ale przyszło zainteresowanie gitarą i .....  Potem studia, małżeństwo, praca, dzieci ....... gitarę sprzedałem, akordeon zamknąłem w szafie. Jestem w wieku kiedy koło zaczyna się zamykać i wracają wspomnienia z tamtych lat. Teraz trochę muzykuję. Gram na akordeonie, keyboardzie i od czasu do czasu pożyczam od wnuczki gitarę dla przypomnienia sobie paru chwytów. A cha! Dmucham też w harmonijkę ustną ... takie tam proste melodyjki.
Pozdrawiam wszystkich, Wiktor.

Strony: 1 ... 39 40 [41]