Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MacMic

Strony: [1]
1
Zrobiłem procedurę, jak w opisie, ale po wyjęciu z octu wytarłem głosy i od razu włożyłem do IPA (nie miałem denaturatu). Efekt taki, że niektóre języczki, te bardziej skorodowane przed kuracją, na nowo skorodowaly, praktycznie w ciągu godziny od wyciągnięcia z IPA. Gdzie błąd? Wytarcie z octu? Pewnie starłem warstwę oksydy? CIĄG DALSZY: włożyłem znowu do octu na 24h, potem 10min denaturat. Faktycznie jest pomarańczowy nalot. Mogę go usunąć łatwo czymkolwiek - robić to, czy zostawić?

2
Dzięki, tak zrobię. Ciekawe, że praktycznie wszystkie głosy tak mają przyklejone wentylki. A z innej beczki - jeśli wentylek jest odgiety, to można go np. wyprasować, czy tylko wymiana wchodzi w grę?

3
Stella 120 - każdy zaworek praktycznie ma minimalną szczelinę, jakby był za krótki o 0,5mm.
Chcę wyczyścić głosy i zastanawiam się, jak je przykleić ponownie, czy też zostawić tą szczelinę, czy zakryć do końca? A może one się skróciły ze starości? Co myślicie?

4
Dzięki za info, jeszcze jakiś pomysł komuś przychodzi do głowy?

5
Pytanie, jak w temacie - da się włożyć guziki basowe (akordowe) bez wyciągnięcia płyty? Wyciągnąłem do czyszczenia, wyszły bez problemów (te 4 rzędy), ale jak to włożyć teraz,zeby nie powyginac wszystkiego... Macie jakieś sprawdzone patenty?

6
No i walczę. Teraz pytanie - macie jakiś patent na przetkanie tych metalowych "pręcikow", które przechodzą przez długość klawisza? Ciężko jest trafić w te otwory, od spodu bardzo cięzko jest ustawić prawidłowo ten popychacz regestry....

7
Dzięki, będę walczył 🙂

8
Te cały aparat regestrów jest wklejony, czy po prostu po rozkręceniu od środka wychodzi?

9
A jak wymienić cały mechanizm regestrów basowych - Weltmeister Stella 96? Ewentualnie, jak wymienić jeden klawisz (regestru), który jest pęknięty?

10
Identyfikacja i wycena / Odp: Weltmeister Stella 120
« dnia: 02 sty 2024, 23:13 »
Faktycznie 2x96, czyli pewnie poniżej tysiaka nawet, jeśli do remontu. Co za czasy, ja mam 50 lat, uczyłem się 40 lat temu na Victorii, a nie było stać rodziców na weltka
... Teraz w sumie śmieszna kasa...

11
Identyfikacja i wycena / Odp: Weltmeister Stella 120
« dnia: 28 gru 2023, 01:24 »
Sprawdzałem, przedział 1000-3000... Ciężko ocenić ze zdjęć, to fakt. Dzięki za odzew w każdym razie.

12
Identyfikacja i wycena / Odp: Weltmeister Stella 120
« dnia: 27 gru 2023, 21:41 »
Hmm... No widać ślady używania, pytanie, czy faktycznie technicznie jest ok... Gdyby było, to ile takie coś warte?

13
Identyfikacja i wycena / Weltmeister Stella 120
« dnia: 27 gru 2023, 19:11 »
Takie Stelle, jak na foto, w dobrym stanie technicznym (prawdopodobnie), na ile można wycenić?

14
Dzięki za sygnał, niestety nie widzę możliwości regulacji, jaką opisujesz-regulacja na osi zasuwki. Jedynie gięcie grubszych elementów chyba zostaje.

15
Dzień dobry wszystkim akordeonistom:) Pytanie następujące: przy przełączaniu jednego z regestrów w Victorii nie przesuwa się do końca zasuwka przykrywająca jeden rząd głosów. Sama "kurtyna" przesuwa się luźno. Popychacze w tej plastikowej osłonie proste. Trochę jakby przestawienie regestru nie do końca przesuwało to podstawowe ramię, które dalej przestawia już sam popychacz.

Strony: [1]