Autor Wątek: Jechał Kozak za Dunaj  (Przeczytany 5423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Felipe15

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Turka
Jechał Kozak za Dunaj
« 17 kwi 2018, 20:27 »
Wiem, że to żaden utwór wyzwanie, ale wstawiam [akordeon]

https://youtu.be/9AkCpGW-uqg

Offline Anonimowy Akordeonista

  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Jechał Kozak za Dunaj
« Odpowiedź #1, 25 sie 2018, 15:26 »
dorzucam swoje wykonanie :) to wbrew pozorom całkiem fajny utwór  [akordeon]

https://www.youtube.com/watch?v=6JjpWblJkD4

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Odp: Jechał Kozak za Dunaj
« Odpowiedź #2, 27 kwi 2020, 11:39 »
Felipe15 i Anonimowy Akordeonista, brawo :)


"Їхав козак за Дунай" ("Jechał Kozak za Dunaj" znane też jako: "Minka", "Schöne Minka") - utwór ludowy z Ukrainy


Nuty w prostym opracowaniu

1. https://muzon-muzon.ru/Noti/ukr/yihav_kozak_za_dunay.png
+
https://youtu.be/kXrWtJAiJoU

2. https://www.franzdorfer.com/Noten/Sch%C3%B6ne%20Minka-am.pdf

3. https://shelialee.files.wordpress.com/2015/01/minka.pdf

4. https://shelialee.files.wordpress.com/2015/01/minka-variations.pdf


Wiem, że to żaden utwór wyzwanie, ale wstawiam

Każdy utwór, nawet bardzo prosty, może być wyzwaniem zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego, na co przykładem mogą być te wykonania z wariacjami:

Jorge Matlaszuk
https://youtu.be/TiGBEsFRoZM

Alexander Shirunov
https://youtu.be/qU9uny84V08



Warto też posłuchać Jede mladík na svém koni

Offline Arkadiusz

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Skąd: Wrocław
Odp: Jechał Kozak za Dunaj
« Odpowiedź #3, 20 mar 2023, 19:44 »
Bardzo ciekawa i wymagająca wariacja znanego tematu folkloru ukraińskiego, polecam [akordeon]

David Miguel
https://youtu.be/ARl9sd9VzB8


No i oczywiście nie może tu zabraknąć Stanisława Morawskiego [brawo] [brawo]
https://youtu.be/7Pk14ia6DZ4

Offline mt777

  • *
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Poznań
Odp: Jechał Kozak za Dunaj
« Odpowiedź #4, 09 lut 2026, 21:03 »
Wiem, że to żaden utwór wyzwanie, ale wstawiam [akordeon]

https://youtu.be/9AkCpGW-uqg

Można zagrać i tak (z wyzwaniem). Zwłaszcza druga część:

Matthias Matzke
https://www.youtube.com/watch?t=2131&v=InO5D-U_ZWc

Offline Arkadiusz

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Skąd: Wrocław
Odp: Jechał Kozak za Dunaj
« Odpowiedź #5, 12 lut 2026, 18:02 »
M. Matzke to wirtuoz pierwszej klasy i jedna z "twarzy" Hohnera. Nic dziwnego, że jego wykonania są imponujące. Niemniej, ponownie polecam wykonanie S. Morawskiego (wyżej) bo uważam, że obaj prezentują podobny poziom w tym utworze.

Jeśli ktoś z Forumowiczów chciałby zmierzyć się z trudnym wyzwaniem, to mogę podrzucić wymagające opracowanie tego utworu na priv.

 


Postaw kawę dla Forum Akordeonowe na buycoffee.to