Autor Wątek: Skowroneczku nie leć w górę (Skowroneczek)  (Przeczytany 644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Skowroneczku nie leć w górę (Skowroneczek)


Przykładowe wykonania

Ejaje
https://youtu.be/lhLaKs9xoII

Zespół Calvados, w którym gra forumowicz lukasz.calvados
https://youtu.be/uA03lispmM4


Nuty - melodia podstawowa i solo, od Pawlo Music
https://youtu.be/GhjC1CE2Gc4
+
https://drive.google.com/file/d/11cLS0tpa7eRACFSGvgw7kUpvBsYIgUXr/view


Tutorial od BOSSMusicLomza
https://youtu.be/DkvsBOmEDHw?t=11


Podkład / karaoke
https://youtu.be/G9uq2xTtkIs


PS. Myślę, że jest fajny potencjał na nowy "utwór wyzwanie" [akordeon]

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Odp: Skowroneczku nie leć w górę (Skowroneczek)
« Odpowiedź #1, 19 maj 2026, 18:00 »
"Skowroneczek" - tekst

Skowroneczku nie leć w górę,
Skowroneczku nie leć w górę,  |
Bo wybijesz w niebie dziurę,  | x2
Bo wybijesz w niebie dziurę.  |

Jak wybiję to załatam,
Jak wybiję to załatam,  |
Ale górą będę latał,    | x2
Ale górą będę latał.    |

Skowroneczku nie patrz w górę
Skowroneczku nie patrz w górę,  |
Bo wypatrzysz w niebie dziurę,  | x2
Bo wypatrzysz w niebie dziurę.  |

Jak wypatrzę to zaszyję,
Jak wypatrzę to zaszyję,      |
Ale się przed ludźmi skryję,  | x2
Ale się przed ludźmi skryję.  |

Powiedz dziewczę potajemnie,
Powiedz dziewczę potajemnie,      |
Czy się kochasz jeszcze we mnie,  | x2
Czy się kochasz jeszcze we mnie.  |

Jak nie kochasz powiedz zaraz,
Jak nie kochasz powiedz zaraz,  |
Żebym inną sobie znalazł,       | x2
Żebym inną sobie znalazł.       |

Inną zaraz i ładniejszą,
Inną zaraz i ładniejszą,      |
Do kochania przyjemniejszą,   | x2
Do kochania przyjemniejszą.   |

Skowroneczku nie leć w górę,
Skowroneczku nie leć w górę,  |
Bo wybijesz w niebie dziurę,  | x2
Bo wybijesz w niebie dziurę.  |



Akordy / chwyty gitarowe
(tonacja a-moll, jak w wykonaniu Ejaje)

am      dm         E7              am
Skowroneczku nie leć w górę,

C          F           C            C
Skowroneczku nie leć w górę,

          dm       C             C
Bo wybijesz w niebie dziurę,
     
          dm       E7               am
Bo wybijesz w niebie dziurę.

(następnie powtórzenie trzech ostatnich linijek)

Offline omega77

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Andrzej Saczyna
  • Skąd: Kłodzko

 


Postaw kawę dla Forum Akordeonowe na buycoffee.to