Autor Wątek: Aktualizacja Forum  (Przeczytany 20323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pedros

 • VIP
 • *****
 • Wiadomości: 1314
  • Zobacz profil
  • Mój kanał na YT
 • Skąd: Kujawy
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #45, 16 mar 2018, 09:06 »
Pewnie niewiele wniosę do tematu, bo nie do końca czuję problem i nie jestem na forum na tyle długo i często, aby być na bieżąco. Nawet nie wiedziałem, że było inne forum....
Z mojej perspektywy wygląda to tak, że przy odrobinie dobrej woli zainteresowanych wszystkie strony mogłyby być usatysfakcjonowane. To chyba nie jest aż tak duży problem aby pisać w wątku na dany temat. Z drugiej strony w dziale off można pisać na dowolny temat więc czemu z tego nie skorzystać?
Wracając do Zagadek - Marcel nie jestem pewien, ale wydaje mi się że udostępnienie 2 linii nut nie narusza praw autorskich. Z drugiej strony bez kolegów Sztyc i Janucik wątek nie będzie raczej dalej funkcjonował. To Oni byli jego motorem napędowym.
Forum stanowią ludzie, ale pewne reguły również powinny być przestrzegane. Ja przynajmniej nie mam z tym problemu pomimo tego, że pisanie imienia w odpowiedzi i podanie dodatkowo nicka w sytuacjach oczywistych nie do końca mi odpowiada.

Offline Marcel

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 7653
  • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #46, 16 mar 2018, 09:16 »
To chyba nie jest aż tak duży problem aby pisać w wątku na dany temat. Z drugiej strony w dziale off można pisać na dowolny temat więc czemu z tego nie skorzystać?
O to właśnie cały czas proszę. Na ten moment problem z tym ma prawie wyłącznie Lajkonix.


Wracając do Zagadek - Marcel nie jestem pewien, ale wydaje mi się że udostępnienie 2 linii nut nie narusza praw autorskich.
Niestety nie mogłem ryzykować utrzymując skany wydawnictw na serwerze. Bardzo dużo wejść do tematu pochodziło z Google przy poszukiwaniu nut. Jestem pewny, że żaden administrator nie zgodziłby się na tego typu temat (kilkaset stron z fragmentami różnych wydawnictw) - ryzykując za to osobiście. Miałem nadzieję, że uda się temat dociągnąć "do miliona wyświetleń", ale jednak się nie udało (wiem, że np. wydawnictwo ZTS ściga obecnie za skany).


Dla jasności, aby nie ciągnąć już tematu "Zagadek", dodam fragment prywatnej wiadomości (za co przepraszam) od Janucika, przed usunięciem tematu "Zagadek":

"Kruczki prawne o których piszesz, są dla nas zawiłe, ale i nie ukrywam, że obojętne. Jeśli Forum miałoby ponosić jakieś konsekwencje z powodu tej zabawy, to nic na to nie poradzimy, to niestety znak obecnych czasów - wszystko i wszędzie pod kontrolą, ale nie chcemy do tego absolutnie przykładać ręki. Ty odpowiadasz za Forum, Tobie zostawiamy decyzję co z tym dalej zrobić."

Offline Sztyc

 • Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
 • *
 • Wiadomości: 1515
  • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #47, 16 mar 2018, 12:56 »
Jako założyciel  tematu  Zagadki z szufladki  zwany sympatycznie przez ?Zagadkowiczów? kierownikiem

Proszę wszystkich czytających teraz i tych co tylko raz na tydzień i tych którzy kiedykolwiek trafią na ten post  żeby w żaden sposób nie dopatrywali się jakiegokolwiek związku z zaistniałą w ostatnim czasie sytuacją szeroko dyskutowaną od kilku dni w tym temacie z   ? Zagadkami?

fragment listu który przytacza post wyżej Marcel wysłaliśmy razem powtarzam razem z Janucikem i jest świadectwem  naszej głębokiej  troski i odpowiedzialności  o bezpieczeństwo Forum oraz świadomości i zrozumienia sprawy.
?Zagadki ? nigdy nie były przyczynkiem do jakichkolwiek nieporozumień zostały zamknięte i koniec taka była wola Administratora i nasze przeświadczenie o słuszności tej decyzji.
Faktem jest iż w porozumieniu z Marcelem i jego aprobatą uzgodniliśmy że spróbujemy dociągnąć temat  do 1 miliona wyświetleń czemu wyraz dawaliśmy parę razy w ?Zagadkach? i dodam nieskromnie  że  mieliśmy z tego satysfakcję.
Nastąpiło to wcześniej i nie doszukuję się tu żadnego zbiegu okoliczności.
Myślę że całkowicie zakończy to wszelkie spekulacje na ten temat.

Offline Marcel

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 7653
  • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #48, 16 mar 2018, 20:37 »
Jest mi przykro, że wyjdę na tyrana, ale nie widzę sensu tworzenia miejsca na poziomie grup Facebookowych i pisania byle pisać. Tym bardziej, że są miejsca na Forum, gdzie można taką aktywność prowadzić. Nie jestem w stanie dogadać się z Lajkonixem i Sztycem. Nie mam już nawet na to ochoty. Planowałem nawet wyłączenie Forum i pozostawienie go tylko do odczytu, ale jednak nie będę tego miejsca zamykał z powodu kilku osób. Kasuję konto Lajkonixa i Sztyca z uwagi na powtarzające się naruszenia regulaminu (powtarzające się offtopy, niezwracanie uwagi na działy).

Kto ma się obrazić, niech się obraża. Jeżeli ktoś też chce usunąć konto, to proszę o wiadomość na prv.

Temat zamykam...