Autor Wątek: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie  (Przeczytany 285381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrlaska1991

  • *
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Mragowo
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #165, 15 sie 2016, 20:31 »
Gdybym miał gitarę i szła dzieweczka do laseczka.  [toast]
https://www.youtube.com/watch?v=COFQRKPl_cc

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania
Piotrek  :)

Offline Jurek_klodzko1

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 4454
  • Skąd: Wielisławskie Czworaki
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #166, 15 sie 2016, 20:34 »
Witaj Piotrze. fajnie, że dołączyłeś do zabawy. Początki są obiecujące  [brawo] [akordeon]

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #167, 15 sie 2016, 22:31 »
Brawo :) Coś mi się wydaje, że lubisz tańczyć :)

Offline W.Królikowski

  • 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Skąd: Kraków
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #168, 15 sie 2016, 23:43 »
jak na debiut, zupełnie przyzwoicie, brawo

Offline Lajkonix

  • Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
  • Wiadomości: 2395
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #169, 16 sie 2016, 08:46 »
Piotrek, widać że już wiesz o co chodzi w tym interesie. :)
Zadanie domowe: NUTY! Masz wydrukować z netu nuty tych dwóch kawałków. Stawiasz przed nosem. Graj ze słuchu, ale rzep się w nuty. Szybko to łykniesz. :)

Offline piotrlaska1991

  • *
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Mragowo
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #170, 16 sie 2016, 15:22 »
Dziękuje za miłe słowa :) i cenne wskazówki na których mi bardzo zależy aby być z dnia na dzień coraz lepszym aby w przyszłości dorównać Wam Panowie ;) Staram się rozkminiać nuty (co jest trudne dla początkującego) głównie kieruje się słuchem. [akordeon] Może znacie Panowie dobrego nauczyciela w woj. warmińsko-mazurskim który udzieliłby mi kilku lekcji ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotrek

Offline marek1

  • *****
  • Wiadomości: 706
  • Skąd: Silesia/śląskie
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #171, 16 sie 2016, 15:34 »
Nie ulega wątpliwości,że wszystkim się podobało,mi także.Tak jak wspomniał administrator,tańczysz z akordeonem,widać w pierwszym utworku fajnego walca z parą w tle,ale w drugim już Ci trudniej pogodzić basy z klawiszami tzn.ćwiartki na basach z ósemkami na klawiszach i zaczynasz nerwowo gonić.Na jedno uderzenie basu(ćwiartka) przypadają dwie ósemki.Nie,nie nie o taka ćwiartkę mi chodzi. ;)  ;D.Wolniej a dokładniej z biegiem czasu.Teraz trochę żartu;popatrz w nicku masz piotr  laska 1991 grałeś szła dzieweczka do  laseczka,widać Cię w mundurze chyba jakiegoś leśnika,tam pięknie śpiewają ptaki,myślę,że wsłuchiwałeś się długo i próbujesz to jak najprędzej przerzucić na akordeon.Ale wszystko jest okey. [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 16 sie 2016, 18:48 wysłana przez marek1 »

Offline piotrlaska1991

  • *
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Mragowo
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #172, 16 sie 2016, 20:34 »
Dziękuje Panie Marku za cenne rady ,,wolniej a dokładniej,, [akordeon] docelowe tempo przyjdzie z czasem, hah i wyluzować musze ;p. Zwrócę również uwage na basowanie
Na jedno uderzenie basu(ćwiartka) przypadają dwie ósemki.Nie,nie nie o taka ćwiartkę mi chodzi. ;)  ;D.
A co do tych procentów to nie wiem jak dla Was ale mi po piwku/ 2lampkach wina lepiej się gra  [piwo]

Offline frantek

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #173, 13 wrz 2016, 22:27 »
Pomyślałem że i ja mogę tu wstawić swoją wersję - tym bardziej, że zagraną w nietypowym miejscu :-)
https://youtu.be/fH1WmQngjmI
Co prawda jest już pokazana w wątku https://forum.akordeonowe.pl/akordeony/maly-akordeon-po-pogrania-jaki/msg54159/#new, ale to chyba nie przeszkoda  [akordeon]

Offline marek1

  • *****
  • Wiadomości: 706
  • Skąd: Silesia/śląskie
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #174, 13 wrz 2016, 22:58 »
frantek jak zwykle uśmiechnięty,zadowolony i gra swoje,aż miło popatrzeć i posłuchać.Lubię taką biesiadę,gdzie wstawiane są akordy septymowe (siódemki)w danej chwili.  [brawo] [brawo] [brawo] [brawo]  [piwo]
« Ostatnia zmiana: 14 wrz 2016, 08:10 wysłana przez marek1 »

Offline tomek88

  • *
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łódź
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #175, 14 wrz 2016, 09:19 »
Frantek nigdy nie daj rad (bo to niegrzeczne)tylko dziele sie doświadczeniem .
W utworze "a wszystko te czarne oczy"grasz to z d-mol,po frazie serce dusze bym dał zagraj c-mol6 na d-dur7
Tylko w c-mol6 nie łap 5 kwinty tz G bo ona bedzie Cie prowadziła na dominantę C-mol,a musi byc D-dur7 tz dominanta dominanty.
C-mol6 w pozycji zasadniczej to c,es,a bez dźwięku g i na D-dur7 w pozycji septymy c,D ,fis,a
« Ostatnia zmiana: 14 wrz 2016, 09:24 wysłana przez tomek88 »

Offline frantek

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #176, 14 wrz 2016, 09:46 »
Tomek88 - po to mamy to forum. Ja - że szkół żadnych nie kończyłem, jestem całkowicie na bakier z teorią harmonii, i czasami gram tzw. "macando". Chętnie słucham wskazówek - dziękuję - i na pewno spróbuję je wykorzystać :-) [piwo]

Offline szkodnicus

  • 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
  • *****
  • Wiadomości: 1010
  • Skąd: Galway
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #177, 14 wrz 2016, 09:59 »
Grunt to sie dobrze bawic przy muzyce.

Offline Lajkonix

  • Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
  • Wiadomości: 2395
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #178, 14 wrz 2016, 10:01 »
Frantek nigdy nie daj rad (bo to niegrzeczne)tylko dziele sie doświadczeniem .
W utworze "a wszystko te czarne oczy"grasz to z d-mol,po frazie serce dusze bym dał zagraj c-mol6 na d-dur7
Tylko w c-mol6 nie łap 5 kwinty tz G bo ona bedzie Cie prowadziła na dominantę C-mol,a musi byc D-dur7 tz dominanta dominanty.
C-mol6 w pozycji zasadniczej to c,es,a bez dźwięku g i na D-dur7 w pozycji septymy c,D ,fis,a

Pewnie chodzi o ostatni wyraz "dał" wspomnianej frazy "serce duszę bym dał".
Ten wyraz rozciąga się na dwa takty "daaa.. /aaaał...".
Zwykle w obu taktach gra się D7.
Tomek proponuje grać w pierwszym takcie "daaaa...." C6 (bez kwinty G), a w drugim takcie "...aaał" D7.
Nie jest to nowość, słyszałem już wielokrotnie takie rozwiązanie. I fajnie ono brzmi.
Ja jednak wolę i stosuję inne rozwiązanie:
Grać w pierwszym takcie "daaaa...." Czm, a drugim takcie "...aaał" D7.
To Czm w sposób naturalny nie ma kwinty G, którą Tomek musi dodatkowo objaśniać, że tu nie pasuje. Ma natomiast kwintę zmniejszoną (brzmiące Fis), która naturalnie łączy się z D7 w kolejnym takcie.
Proponuję spróbować. :) Zaznacza jednak, że nie jestem specjalistą od harmonizowania.
Swoją drogą, szkoda że nie ma z nami Pana Włodka.

Offline maestrobis

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Rzeszów
Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #179, 14 wrz 2016, 10:12 »
Panowie - najlepiej podajcie przykład do odsłuchu.
Czy ta wersja to tak jak gra Sławomir Jankowiak tu: ( 0:40 )
https://www.youtube.com/watch?v=DZUvBePwhgo
?

 


Postaw kawę dla Forum Akordeonowe na buycoffee.to