wyraź swoją opinie na jego temat oraz spróbuj go porównać brzmieniowo do Weltmeistra S5 który posiadasz.
Już dzisiaj mogę powiedzieć, że mechanika basów jak dla mnie jest lepsza niż w S5 być może poprzez filce wokół guzików basowych oraz gumki na każdej dźwigience basowej. Może też być to skutkiem niezbyt dużej eksploatacji instrumentu. Klawiatura jest delikatniejsza może dlatego, że to IV chóry. Brzmieniowo głosy w Cantusie są jakby bardziej wyraziste. Organ (4"+16") na 100% jest lepszy. Na pewno mocniejsze dźwięki w basach. Pozdrawiam Tadeusz (Accordion)
![piwo [piwo]](https://forum.akordeonowe.pl/Smileys/default/piwo.gif)
Zauważyłem, że na niższych dźwiękach głosy mają nie jak w innych akordeonach pogrubienia koloru żółtego (jakby mosiężne) tylko ten pogrubiony na końcu języczek ma kolor stalowy. czy to ma i jaki wpływ na barwę dźwięków tego niestety nie wiem

.
Ogólnie Cantus jest przyjazny. Przegrałem dzisiaj z przerwami cały dzień powtarzając to co już połowicznie wychodziło z pamięci

Bas mnie zadziwił najbardziej (pozytywnie).