Czołem koledzy i koleżanki!
W nawiązaniu do tytułu chciałbym się Was poradzić.
Otóż przymierzam się do kupna instrumentu ponieważ mój jest niestety w stanie agonalnym a poza tym i tak miałem w planach kupić coś porządniejszego a na zajęciach uczę się na akordeonie o nazwie Weltmeister Cantus S4 (poprawcie mnie jeśli się źle nazwałem). Wyczytałem troszkę o tym, że jest to akordeon kanałowy(?) i choć poznałem definicję to nie obrażę się jak po naszemu ktoś krótko rzuci co to znaczy.
W każdym razie dźwięki które się wydobywają z tego Welta tak mi się okrutnie podobają, że ciary mam od stóp do głów. I teraz moje pytanie:
Czy istnieje akordeon innej marki który choć w jakimś stopniu brzmi podobnie oraz czy sukcesem tej maszyny jest fakt, że jest instrumentem kanałowym?
Pozdrówki!