Autor Wątek: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.  (Przeczytany 22845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Accordion

  • Serwisant Akordeonów
  • *****
  • Wiadomości: 500
  • Skąd: Krosno
Weltmeister Meteor N 80 basów

https://i.imgur.com/7x8StOJ.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/iis2xcq.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/9w1T3c8.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/4Nc1Iko.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/Qyhjslk.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/YvYy8iF.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/GNhqeVY.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/q1Gdc0f.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/nzC5eST.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/lUPfHMw.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/R9z9l58.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/AKYHNm2.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/NJng9GC.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #1, 31 gru 2014, 00:59 »
Super zdjęcia, jak zawsze. Dzięki :)

Offline Accordion

  • Serwisant Akordeonów
  • *****
  • Wiadomości: 500
  • Skąd: Krosno
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #2, 11 cze 2016, 20:49 »
Weltmeister Meteor Musette. Mało spotykany model Weltmeistra wersja musette, ja osobiście widzę pierwszy taki egzemplarz.

https://i.imgur.com/nf0yPqH.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/G9ZFJTy.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


https://i.imgur.com/WO4XXnN.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Offline dominikglk

  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Skąd: Kraków,Wieliczka
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #3, 11 cze 2016, 22:48 »
Ja osobiście widziałem mnóstwo przeróbek na tremolo francuskie ale takiego Meteora z fabrycznym musette pierwszy raz widzę...

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7899
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #4, 15 cze 2016, 14:25 »
Meteora z musette ma lub miał 28costas.

Tutaj można posłuchać:

La valse de Paris
https://www.youtube.com/watch?v=bA1u81HAo_c

La java preferee
https://www.youtube.com/watch?v=CIOTf3tviuM



Częściowo powiązane: Bandmaster z fabrycznym musettte
https://forum.akordeonowe.pl/inne-niemieckie/bandmaster/msg51023/#msg51023

Offline Pipen

  • *
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Ciechanów, mazowieckie
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #5, 08 mar 2020, 23:29 »
Czy może mi ktoś wyjaśnić, czym różni się model Meteor od tego z literką N?
Pozdrawiam

Offline imagine

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #6, 07 kwi 2020, 17:16 »
Co myślicie o modelu Weltmeister Meteor?

Offline Pipen

  • *
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Ciechanów, mazowieckie
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #7, 09 kwi 2020, 13:33 »

Posiadam Meteora N 80 b, takiego jak na zdjęciach Accordiona.
Jest to akordeon, na którym nauczyłem się grać, na nim poznawałem swoje pierwsze nutki. Mam do niego ogromny sentyment i nadal waham się z wystawieniem go na sprzedaż...
Moim zdaniem idealny dla kogoś początkującego. Osobiście nie miałem ze swoim akordeonem żadnych problemów.
Nie wiem czy poszukujesz akordeonu 80b czy 120b, nie wiem jak zaawansowanym jesteś "muzykiem". Moim zdaniem Meteor to bardzo dobry wybór na początek przygody z akordeonem.

Offline rsspychal

  • *
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Białogard
Odp: Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #8, 12 lut 2021, 11:52 »
Witam! [akordeon]  [akordeon] [akordeon]

Chciałbym zaprezentować akordeon który udało mi się kupić od starszego Pana który trzymał go 20 lat, jak twierdził przywiózł go z Niemiec i jest pierwszym właścicielem [brawo].

Akordeon pachnie hmmm starą szafą bądź takim kościelnym zapachem - nawet futerał przesiąkł tym zapachem. Nie wiem czy to powód do niepokoju.
Zapewniano mnie że był trzymany w domu cały czas.

Akordeon wizualnie prezentuje się jak na poniższych zdjęciach - dobrze nie ma zbyt wiele rys, lecz (paski są już niestety spękane) kolejną rzeczą jest wytarta klawiatura tak jakby wżery czy ubytki. (ciężko zrobić zdjęcie)

Technicznie - strona basowa oraz melodyczna wszystko działa jak należy, nic się nie zacina, registry przełączają nie ma jakiś dziwnych niepokojących objaw.

Kompresja :

Zauważyłem że kaliko od wierzchniej strony (kilka żeberek), jest jak by delikatnie króciej docięte niż reszta. :-[ :-[ :-[ (pod brodą)  oraz tak jak by delikatnie już się coś rozklejało - brakowało kleju?
było coś z nim majstrowane ??
 nie mam pojęcia... wygląda na to że kilka tych czarnych pasków jest delikatnie grubszych może ktoś to zmieniał ?
Dla mnie wygląda na oryginał, ale nie do końca ktoś się postarał.
A więc proszę o opinie co o tym miejscu myślicie!


Akordeon wydaje się być sprawny jak dla mnie w 90% ponieważ gdzieś mu ucieka powietrze ale bardzo delikatnie i nie mogę zlokalizować - musze znaleźć piórko i pobawić się w doktora  :o :o :o


Ps. Proszę o wyrozumiałość oraz porady jest to mój pierwszy post na forum.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tego pięknego instrumentu!


https://i.imgur.com/Ze4PbGD.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/IJbKFe5.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/f2TBqan.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/ryWfTnb.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/B6Qmmi1.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/f1s09AT.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/8442tHU.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/6xi5BDm.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/qHDm3ZV.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/4sENrog.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.


Tutaj dokładnie widać te krótsze kaliko, wydaje mi się że delikatnie może dmuchać z tych miejsc lecz nie mam piórka żeby to wyczuć.

https://i.imgur.com/klHLKRM.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/ygkXByP.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/HAbpXlX.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.



https://i.imgur.com/JLwj0w9.jpg
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

 


Postaw kawę dla Forum Akordeonowe na buycoffee.to