Witam!
![akordeon [akordeon]](https://forum.akordeonowe.pl/Smileys/default/akordeon.gif)
Chciałbym zaprezentować akordeon który udało mi się kupić od starszego Pana który trzymał go 20 lat, jak twierdził przywiózł go z Niemiec i jest pierwszym właścicielem
![brawo [brawo]](https://forum.akordeonowe.pl/Smileys/default/brawo.gif)
.
Akordeon pachnie hmmm starą szafą bądź takim kościelnym zapachem - nawet futerał przesiąkł tym zapachem. Nie wiem czy to powód do niepokoju.
Zapewniano mnie że był trzymany w domu cały czas.
Akordeon wizualnie prezentuje się jak na poniższych zdjęciach - dobrze nie ma zbyt wiele rys, lecz (paski są już niestety spękane) kolejną rzeczą jest wytarta klawiatura tak jakby wżery czy ubytki. (ciężko zrobić zdjęcie)
Technicznie - strona basowa oraz melodyczna wszystko działa jak należy, nic się nie zacina, registry przełączają nie ma jakiś dziwnych niepokojących objaw.
Kompresja :
Zauważyłem że kaliko od wierzchniej strony (kilka żeberek), jest jak by delikatnie króciej docięte niż reszta.

(pod brodą) oraz tak jak by delikatnie już się coś rozklejało - brakowało kleju?
było coś z nim majstrowane ??
nie mam pojęcia... wygląda na to że kilka tych czarnych pasków jest delikatnie grubszych może ktoś to zmieniał ?
Dla mnie wygląda na oryginał, ale nie do końca ktoś się postarał.
A więc proszę o opinie co o tym miejscu myślicie!
Akordeon wydaje się być sprawny jak dla mnie w 90% ponieważ gdzieś mu ucieka powietrze ale bardzo delikatnie i nie mogę zlokalizować - musze znaleźć piórko i pobawić się w doktora
Ps. Proszę o wyrozumiałość oraz porady jest to mój pierwszy post na forum.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tego pięknego instrumentu!
Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.
Tutaj dokładnie widać te krótsze kaliko, wydaje mi się że delikatnie może dmuchać z tych miejsc lecz nie mam piórka żeby to wyczuć.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.

Weltmeister Meteor - ogólna dyskusja, opinie itd.