Dziękuję Artur za przekazanie wiadomości.
Co do Supity 45/120 :
1. Wszystkie Supity mają takie same gabaryty co powoduje, że białe klawisze są węższe od standardowych akordeonów Weltmeister Supita 41/120.
2. W Supitach montowanych było fabrycznie kilka rodzajów stroików.
Nie można powiedzieć jakie są w wybranych rocznikach czy modelach. Trzeba zajrzeć do środka.
3. Co do dodatków w 45 - tkach - jeżeli jest fabryczna niczym się nie różni od standardowej poza ilością klawiszy i regestrów (z prawej zdublowany wiolin 8"+8" oraz harmonia 4"+8"+16").
Oczywiście wiele jest modyfikowanych z założonym MM lub regestrami brodowymi (kominami), dołożonym piątym chórem basowym.
Były też regestry centralne w gryfie.
4. Kolory regestrów - spotykałem różne Supity. Bywały z białymi regestrami po jednej ze stron lub po obu stronach.
Myślę, że na to pytanie mógłby odpowiedzieć tylko producent ale mnie, nie udało się uzyskać takiej informacji z Weltmeister w Klingenthal.
Pozdrawiam
![akordeon [akordeon]](https://forum.akordeonowe.pl/Smileys/default/akordeon.gif)